2017 nin Kış Makyaj Trendleri

0

Yazın sıcağının yerini kışın soğunun aldığı günlerde mevsim değişikliğiyle
birlikte moda ve güzellik tercihleri de bu değişimden etkileniyor ve yeni
trendlerle yeni bir sezona merhaba diyoruz. 2017nin renkleri makyaj uzmanları tarafından
defileler ve şovalar ile moda dünyasına tanıtıldı.

İşte Uzmanların Açıkladığı 2017 Kış Makyaj ve Güzellik Trendleri

Dudaklarda pastel rengi bu senenin trendlerinden biri:

Koyu Kırmızı Rujlar her zaman ki gibi yerini korumaya devam ediyor

Dinamik ve çekici görüntüsüyle daima klasik olan kırmızı rujlar herzaman ki gibi popülaritesini koruyor ve 2017 yılı makyaj modasında yerini almaya devam ediyor. kırmızı ruj özelliklede açık tenli kadınlarda etksini çok daha fazla bir şekilde gösteriyor.

Koyu Renk Mat Rujlar

Kışın bu soğuk günlerinde karanlık büyüsünü dolgun dudaklara yansıtan koyu renkli mat rujlar görüntüsüyle bu seneye damgasını vuracak ve dudaklara hayat verecek.

Parlak ve Yumuşak Dudaklar

2016-2017 sezonunda doğallık son derece  ön planda olacak ve dudaklarda canlı görüntüsüyle beraber doğal ve yumuşak rujlar tercih edilecek. Yüz güzelliğini vurgulamak ve bir güzellik yakalamak isteyenler için dudak parlatıcıları kurtarıcı makyaj ürünü olacak.

Rengarenk Gözler:

Bakır Rengi Gözler

Saçlarda çok fazla popüler olan bakır ve tonları gözlere de sıçrıyor. Kışın doğal atmosferine uyum sağlayan yumuşak rengiyle bakır tonları, gözlerde çok farklı bir etki bıracak.

Işıltılı ve Renkli Göz Farları

Uzun kış gecelerinde yapılacak olan partiler ve eğlenceleri unutmamak gerek bunun  için bu sezonun göz makyajı trendi olarak gök kuşağı renklerini kullanmak oldukça etkili. Gök kuşağının yedi rengini göz kapaklarına görmek, rimelle destekleyerek vurgu yapmak kış gecelerinin vazgeçilmezi olacak

Dumanlı Gizemli Gözler

Seksi bir göz makyajı ve aynı zamanda derin bakışlara vurgu isteyenleri buraya alabiliriz. Bunun için duman makyajı sezonun hitlerinden olacak. Siyahın büyüsünü ve ihtişamını gözlerde görmek için duman tonlarında makyaj yapmak yeterli olacak.

Nude Makyaj ile Doğal Görünüm:

Doğal Kaşlar

Birkaç sezondur doğallığın makyajda ön planda olduğunu ve makyaj trendlerinde doğal kaşların daha fazla dikkat çektiğini hepimiz farketmişizdir. Kaşların kendi doğal yapısını korumak, şekillendirmelerden ve ince yapısında uzaklaşmak görüntüyü haliyle doğallaştırıyor.

Pembe-Şeftali Tonlar

Açık tenli yüzlerin doğal rengi pembe tonlarında olduğundan makyajıda bu yönde yapıp yüze vurgulamak aynı zamanda doğal görüntü oluşturmak kış renkleriyle birlikte sadelik kazandırmaktadır

Nokta Vurgulu Makyaj

Yüzün tek noktasını odak alarak makyaj yapmak bir süredir tercih edilen bir makyaj trendi kabul ediliyor. Sadece göz veya dudaklara makyaj yapıp yüzün diğer bölümlerinde nude şekilde sıfıra yakın makyaj yapmak sezonda sık görülecek bir trend.

2017 yılında makyaj konusunda uzmanların önerdiği doğrultuda makyaj yapmak ve fresh bir görüntü yakalamak için kaliteli kozmetik malzemeleri kullanarak renk trendlerine uygun bir şekilde kendi tarzınızda makyaj yapabilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın