Bakımlı olmanın püf noktaları nelerdir ?

0

Bakımlı olmak her kadının olmazsa olmazlarından birisidir şimdi bu konumuzda bakımlı olmanın püf noktaları nelerdir onları inceleyelim 🙂

Bayanların kendilerine bakım yaparken bazı noktalara daha fazla önem vermeleri gerekmektedir önem vermedikleri takdirde bazen çok bakımlı görünmedikleri doğrudur 🙂 Bir kadın saçından makyajına cildinden kıyafetine kadar tepeden tırnağa bakımlı ve şık görünmelidir. Ancak böyle görünüyorsanız bakımlıyım diyebilirsiniz 🙂

Öncelikle saçların nasıl görüneceği kadının en önemli noktasıdır.Eğer saçlarınız bakımsız,dağınık ve kirli görünüyorsa güzelliğinize ve güzel görünmenize gölge düşürme ihtimali %1000’dir. Cilt ne kadar bakımlı olursa olsun kıyafet seçimi ne kadar doğru olursa olsun saçlar ile tamamlanmayan görüntü eksik demektir.Bu yüzden saçlarınızın bakımına daima önem göstermeniz gerekmektedir.Kendinize yakışmayan saç modellerini tercih etmemelisiniz.

Saç bakımından sonra cilt bakımınıza önem göstermelisiniz bunun nedeni ise cildimiz kışın soğuktan yazın ise sıcaktan etkilenerek kurur ve ekstra bir bakım gerektirir. Kuru bir cilt ile bakımlı görünmek oldukça imkansızdır. Özellikle cildinizi her gün düzenli olarak nemlendirmelisiniz.Bunun yanı sıra peeling ve doğal maskeler ile bakımını yapabilirsiniz ve cildiniz daha sağlıklı görünecektir.
Evde Uygulayabileceğiniz 7 Cilt Maskesini Öğrenmek İçin Tıklayınız.

Maske

Diğer bir tür ise kadınların olmazsa olmazı olan makyajdır. Makyaj yaparken kullanmanız gereken ürünler ve tonlar size uygun olmalıdır aksi taktirde makyajın sizi güzel göstermesi yerine itici göstermesine neden olabilir 🙂 . Yüz şeklinize uygun makyaj yapmalısınız ve cilt tonunuza uygun renkler seçmelisiniz.Makyajı rastgele değil güzelliğinizi ön plana çıkarmak için yapmalısınız. Kaşların nasıl görüneceği de epey önemli bir husustur. Kaşlarınızı alırken yüz şeklinize uygun olarak almanız gerekmektedir. Aman çok ince yapmayınız fazla ince olması sizi olduğunuz yaştan daha yaşlı gösterebilir. Mümkün olduğunca kalın almak sizin için bir artı olabilir.

Makyaj ile kıyafetler birbirlerini tamamlar. Kıyafet seçimi yaparken size uygun olan renkleri seçmelisiniz ve doğru kombinler oluşturmalısınız.Kıyafeti beğendiniz için almayın ve kendinize yakışıp yakışmadığına bakarak alın kıyafet güzel olup size yakışmayabilir önemli olan size yakışanı bulmaktır. Bu kıyafetin ise yaptığınız makyaja uyumlu olması da oldukça önemlidir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın