Begendiğimizi yiyerek zayıflama ve kilo vermek

0

Kimi besinler yine yeme isteği oluşturarak kilo vermenizi güçleştirir. Fakat bunların aksine bazı besinler vücudunuzu balansta tutarak zayıflamanıza destekçi olur.

 

Bu gıdaları günlük perhizinizin bir parçası haline getirin ve kilolarınızın kayboluşunu izleyin.

 

Greyfurt: Yemekten evvel yenilen yarım greyfurt, kilo vermeye destekçi olur. Greyfurt kapsülleri, greyfurt suları içmek ve greyfurt yemek kilo vermede çok tesirli. Bu 3 şık arasında en iyi tesiri hakikat greyfurt sağlar. Bunlara ek olarak greyfurt, kanserle savaşan liminoids ve lycopene kapsar. Kırmızı greyfurt da insan bedenindeki kolesterol oranını düşürmeye destekçi olur. Bir greyfurdun yarısı yalnızca 39 kaloridir.

Sardalya: Protein yüklü bir yiyecek olan ve kan şekerini dengeleme özelliğine sahip olan sardalya, bütün ve yenilenmiş bir metabolizmaya sahip olmanızı sağlar. İkinci büyük ambarı omega 3′ cins. Yalnızca kardiyovaküler bölgeyi kuvvetlendirmekle kalmaz moral ve motivasyonunuzu yükseltmenizi sağlar. Sardalya yiyecek zincirinde cinsine az tesadüfülecek derece hasar verici özelliği en az olan bir yiyecektir.

 

Balkabağı: En iyi kilo verdirebilecek yiyecekler arasındadır. Uzun vakit konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahiptir. Lifler insan sıhhati için çok ehemmiyetlidir ve kilo tertip edilmesinde de büyük bereketleri bulunur. Tatlandırıcılarla tatlandırıp, bir tutam tarçın, badem ve hindistan cevizi ilave ederek kan şekerinizi düşürebilirsiniz.

 

Sığır eti: Et çok iyi bir perhiz yiyeceğidir zira içinde antibiyotik, steroid ve hormon kapsamaz. Şayet etten kendimizi kaçınırsak makûs neticelerle karşılaşabiliriz. Yüksek protein perhizleri muhtelif nedenlerden dolayı kilo kaybına neden olur. Kapsadığı protein metabolizmayı uyarır, daha uzun vakit tok sezdirir ve iştahınızı eksiltir. Ayrıca, sığır eti yüksek ölçüde omega 3 kapsar bu da size sıhhatli bir yaşam kazandırır.

 

Yeşil çay: Yiyecek kıymeti taşımayan nebat kilo vermenizi süratlendirir ve incelmenize çok destekçi olur. Yüksek oranda antioksidan kapsar, kalp sıhhatimizi takviyeler, sindirime destekçi olarak kan şekerini ve beden sıcaklığını ayarlar. Metabolizmayı hızlandırı, yağ oksidasyonunu artırır. Bu biçimde kilo vermemizde bize destekçi olur. Bazı araştırmalara göre günde 5 fincan yeşil çay kilo vermek için büyülü bir değiş, hafiflemek için iyi bir yoldur.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın