Bölgesel Zayıflamak Mümkün müdür?

0

Biraz buradan kilo veriyim, biraz da şuradan gibi cümleleri çevrenizdeki kişilerden sıkça duyuyor olabilirsiniz. Elbette bunları söylemelerinin nedenleri var. Genel olarak görünüm açısından göze pek güzel gelmeyen bölgelerin zayıflatılmak istenmesinden kaynaklanmaktadır. Vaziyet bu şekilde olunca da piyasada ilaçlar satan kişiler türüyor. Bu kişilere kulak asmak sağlınıza ciddi hasarlar verebilir. Bu konu da titiz olmanız gerekir. Sizlerin merak ettiği bölgesel zayıflamak mümkün müdür? Sorusuna bu yazı ile birlikte cevap verelim.

Bölgesel Zayıflamanın İşleyişi

Az önceki satırlarda da sizlere bahsettik. İnsanların zaaflarından yararlanmak isteyen birçok kişi piyasada dolaşıyor. Bu sahtekarlara aldanmamak için vücudunuzun ne denli bir sisteme sahip olduğunu bilmeniz gerekir. Bu sayede yalan söylediklerini anlamanız daha kolay olacaktır.

Sizlere yağ yaktıran mekanizmanın nasıl işlediğini anlatarak bölgesel zayıflamak mümkün müdür? Sorusuna daha detaylı cevapta bulunalım.

Vücudun en küçük yapı taşları olan hücrelerin yağ yakımını başlatabilmesi için zorunlu bir görev almalıdır. Zira vücudun en önemli enerji kapasitesini yağ dokuları oluşturmaktadır. Yağ dokusunu aktif hale getirebilmek ve parçalayabilmek için zorluk derecesi yüksek egzersiz ve diyetlere ihtiyaç duyulabilir. İyi bir zemin oluşturulduğunda kan şekeri değeri düşer bu da hücrelerin halen enerjiye sahip olmaları gerektiğini gösterir. Buna karşılık olarak yağ hücreleri bütün vücudu kapsayacak şekilde parçalanır. Daha sonra belirlenen serbest yağ asitleri dolaşım sistemine eklenir. Dolaşım sisteminde fazlalık olan yağ kanları enerjiyi karşılamak için kullanılır.

Zayıflamada Dikkat Edilecek Husus

Anlattığımız şeylerde dikkat çeken bir detay yer almaktadır. Sadece bir bölgede enerji ihtiyacı ortaya çıkabilir. Fakat yağ yakımı tüm vücutta meydana gelir. Bu durumun aksi olsaydı devamlı enerji gereksimi olan bölgeler canlı yapılarını yitirirdi. Bu da demek oluyor ki bölgesel zayıflama diye bir şey söz konusu değil.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın