Daha Fazla Sevilmek İçin 9 Hayati Teknik

0

Daha Fazla Sevilmek İçin 9 Hayati Teknik
Sevilmek insan için bir ihtiyaçtır. Sevildiğini hissedemeyen insanlar hayatta mutsuz olmaktadırlar. 

1. Zeka Seviyenizin Denk Olduğunu Göstermek

İnsanlar kendinden daha zeki kişilerin yanında kendilerini yetersiz görerek bu kişiye karşı kıskançlık, gıcık olma gibi duygular hissedebilmekte, daha aptal bir insanı ise kale almayıp önemsemeyebilmektedir. Bir kişi diğerinin kendini sevmesini istiyorsa onun sorunlarına zekice çözüm bularak zekanızı ispatlamalı bir yandan da kendisi için yardım isteyerek o kişinin zekasına güvendiğini göstermelidir.

2. Çevreleri İle İyi Geçinmek

Yeni biri ile tanıştığında kişi sevilmek istiyorsa, tanıştığı kişinin önceden sevdiği insanların yerine geçmeye çalışmamalıdır. Bunu yapmak yerine sevdiği insanlar ile kaynaşıp kişinin eğlendiği ortamda kendine yer etmelidir. “Sadece benimle görüşsün, eski çevresinin yerini ben almalıyım” gibi düşünceler tamamen tanışılan kişinin sıkılmasına, eski çevresini özleyerek kendini sevdirmeye çalışan insandan uzaklaşmasına neden olacaktır.

3. Fazla İyi Olmamak

Sevilmek için anlamsız fedakarlıklar yapılmamalıdır. Fazla ilgi hiç kimsenin uzun vadede hoşuna gitmemekte, insanı sıkan bir durum haline gelebilmektedir. En önemlisi kişi kendinden istenmeden büyük iyilikler yaptığında bunun fark edilmesini istemekte ve belki isteyerek belki istemeyerek bunları karşı tarafa göstermeye çabalamaktadır. Bu itici bir davranış biçimi haline gelerek kişinin yaptıklarını değersizleştirmektedir. 

4. Her Şeyi Kabul Ederek Değer Düşürmemek

Biri sevsin diye her istediğini kabul etmek kişinin kendine yapacağı çok büyük bir haksızlıktır. Her an ulaşılabilir bir insan olmak yerine özel insan olmaya çalışılmalıdır. Bazen hayır demekte fayda vardır ancak bunu da dozunda yapmalı, hep zorluk çıkaran insan durumuna düşülmemelidir.  

5. Pozitif Olmak

İnsanlar sinirliyken olaya asabi olarak yaklaşıp durumun kötü yanlarını daha da ön plana çıkarmak zaten sorun sahibi bu kişileri daha da mutsuz edebilmektedir. Ortada bir sorun olduğunda hayatındaki iyi şeyleri gösterecek konuşmalar yapıp gerekiyorsa konuyu başka yöne çevirerek insanlar sorunlarından uzaklaştırılmalıdır. Bu sayede derdi olan kişi konuşma sonunda kendisine destek olan kişinin yanından mutlu ayrılacaktır ve kendini her zaman anlayabileceğinden emin olduğu bir insanın varlığını hep hissedecektir. 

6. Fark Yaratmak

Herkeste olmayan, farklı eşyalar veya farklı tarzlara sahip olmak kişiyi farklı kılmakta ve unutulmamasını sağlamaktadır. Örneğin manevi değeri olduğu için hiç çıkarılmayan bir saat, yüzük, farklı kokusu olan bir parfüm, bir şal veya herkesin kullanmaya cesaret edemediği renkte kıyafetler insanda fark oluşturmaktadır. Bu, görünür özellikler akılda kalmayı sağlamaktadır. 

7. Hediye Almak

Çok büyük hediyelerden ziyade küçük, anlamlı ve gösterişsiz hediyeler daha büyük sevgi bağı oluşturmaktadır. Örneğin sevilen bir kitabın bu kitabı sevecek başka bir insana gelişigüzel bir şekilde, verilmesi kaliteli bir hediye verme yöntemidir. Gösterişli hediye paketleri iki insan arasındaki samimiyeti zedeleyebilmektedir. 

8. Yalakalık Yapmamak

Güzel şeyler tabii ki söylenmelidir ama sürekli söylenmemelidir. Arada bir gelen iltifatlar kişiyi daha çok etkilerken sürekli söylenenler söyleyen kişiyi yalaka veya yapmacık bir insan gibi gösterebilmektedir.  

9. Güvenilir Olmak

İnsanların birini sevebilmesi için ona her şartta güvenebilmesi gerekmektedir. Dakik olarak, gereksiz yere yalan söylemeyerek, bir şeyler yüzünden bahane üretmeyerek güvenilir olunabilir. Hayatta sağlam bir duruş ve yeri olan, hiçbir şartta kendinden ödün vermeyen insanlar çevresi tarafından büyük oranda kabul görmektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın