enfes Diyet Pasta tarifi

0

Diyet Pasta Nasıl Yapılır

 

Hepinizin başına beladır fazla kilolar ve bu kilolardan kaynaklanan hastalıklar. Hemen hemen hayatınızın her döneminde bir çeşit diyete başvurulur. Kimileriniz aza az vereyim ama hiç bir şeyden mahrum kalmayayım der. Kimileriniz, yaz geldi aman çok acil şu fazlalıklardan kurtulmalıyım… Kimileriniz hem sağlıklı besleneyim hem kilolardan yavaş da olsa kurtulayım. En aklı başında seçim diyetisyene giderek kontrol altında beslenmedir.” Olanağım yok ben evde kendim yapabilirim” diyorsanız bir takım tarifler üzerinden giderek beslenme seçiminizi yapabilirsiniz. Bu işe başlarken yapılabilecek en akıllıca iş diyette kesinlikle olmaması gereken 3 beyaz. .Bunlara örnek verilecek olursa da bu diyetlerde asla olmayan tek yiyecek pastadır.

 

 Diyet de pasta tüketimi nasıl olmalıdır?

 

 Diyet içinde pasta olması, ilk etapta akla mantığı aykırı gelse de kurallara uyulduğu sürece dahil edilebiliyor. Kural demişken en başta gelen şeker ancak bu pastada şeker yerine Glukoz kullanılmasıdır. Pastanın kalori değerini yükselten aslında margarindir. Margarini lıght olarak kullandığınızda kalori değeri yok olmasa da düşer. Buna etken olarak kremasında kullanılan sütünde lıght olmasına dikkat edilmelidir ki yine kalori değerini azaltsın. Un olarak esmer un ve çoğumuzun vazgeçilmezi çikolata yerine taze mevsim meyvelerinden hazırlanmalıdır. Bu tarzda yapılan pastalarımıza örnek verecek olursak Meyveli pasta , Cevizli kek, Turta….

 

 Diyet Pastası olan baton pasta nedir? Tarifi nedir?

 

 3 adet yumurta
 Şeker yerine 2 yemek kaşığı pekmez
 1 sb. süt
 1 sb. çiçek yağı
  1. Esmer un
 1 sb. iri çekilmiş ceviz
 1 paket vanilya
 1 paket kabartma tozu
 Arasına koyulmak üzere;

 

 2 büyük boy şeftali
 lıght sütten hazırlanmış krema

 

 Öncelikle yumurta ve pekmez karıştırılır. Ayrı bir yerde esmer unun üzerine vanilya ve kabartma tozu koyularak birleştirilir. Yavaş yavaş yumurtalara eklenerek mikser yardımıyla karıştırılmaya devam edilir. Yağ eklenir. Bir yandan fırın170 dereceye ayarlanarak yakılır.
 Kek kalıbı yağlanır ve kek karışımı içine dökülerek ısınmış olan fırına koyulur.35-40 dakika kadar sonra kürdan yardımı ile pişmesine bakılır. Piştiğini anldağınız da fırından çıkarılır ve soğumaya bırakılır. Daha sonra kek üç eş parçaya keselir. Aralarına hazırlanmış olan kremayı sürülerek küp şeklinde doğranmış şeftalileri dizilerek her katı tek tek kapatılır en üste iri bırakılmış cevizleri, kalan kremayı ve şeftaliler dizilerek soğumaya bırakılır.
 İşte bu şekilde hazırlanmış bir pastadan alınacak bir dilim, hem nefsi köreltir hem pastaya olan zaafınızı giderir.
 Hem diyet hem pasta aynı yerde ancak bu kadar tatlı durabilir…
buda ilginizi çekebikebilir. diyet dondurma tarifi

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın