Dolgun Dudaklar

0

Dolgun Dudaklar

 

Dolgun dudaklar trend olmaya başladığından beri her kadının hayali oldu. Genç kızlar arasında yaygınlaşan bu akımda kimileri operasyonla kimileri ise doğal yollarla dudak dolgunlaştırmaya çalışıyor. Yeni yeni trend olmaya başlayan dudak dolgunlaştırıcı rujlar da sıklıkla kullanılmaya başlandı. Pratik ve zahmet çekmeden kimyasal yollarla daha kolay ulaşılabilir oldu. Operasyon geçirerek dudak dolgunlaştırma dudak ve ağız çevresine enjekte edilen dudak dolgusu ile yapılıyor. Bu dudak dolgusunda bulunan maddeler vücutta da bulunan hyaluronik asit içeren maddelerdir. Doğal bir madde olduğu için en çok tercih edilen güvenilir dolgudur.

Farklı dudak dolguları da bulunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan kolajen dolgu malzemesi deri altına enjekte edilen doğal bir proteindir. Kolajen dolgu malzemesindeki bu protein insan ya da ineklerden elde edilir. Doğal olduğu için daha çok tercih edilir. 3 – 8 ay içinde kullanılabilir. Doğal olduğu için vücut tarafından emilir.

Kalıcı dudak dolguları için sentetik maddeler kullanılır. Bu maddeler daha uzun ömürlü olduğu için kalıcı dolgu olarak tercih ediliyor.

 

Dudak dolgusu fiyatları kullanılan maddeye göre değişiklik gösterir. Piyasada 140tan fazla dudak dolgusu bulunuyor. Fiyatı etkileyen bir diğer etkende kaç tip dudak dolgusu kullanılacağıdır. Dudak şekline göre enjekte edilecek dolgu miktarı değişiklik gösteriyor. Aynı zamanda nerede? Hangi doktorlar yapıyor? Ekibin uzmanlık derecesi önemlidir. Bunlarda fiyatı etkiliyor.

 

En kısa yoldan doğal yollarla dudak dolgunlaştırmakta mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 yemek kaşığı bal, 3-4 damla zeytinyağı, 3-4 damla badem yağı, 2 yemek kaşığı toz şeker. Bütün malzemeleri karıştırıp dudaklarınıza her gün ya da haftada 3 – 4 kez peeling yaparsanız dudaklarınızı hem dolgunlaştırmış hem de nemlendirmiş olursunuz. Evde bulunan malzemelerle bunu yapmanız daha ucuz ve pratik olur.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın