Erkekleri Elde Tutmanın Yolları

0

İlişkilerde önemli olan karşı cinsi elde etmek değil, onu elde tutmayı başarabilmektedir. İlk başta hoşlanmayla başlayan kadın erkek ilişkileri, istenen amaca ulaşıldıktan sonra farklı yönlere akar. İlişkinin kozlarını karşı tarafa kaptırmadan elde tutma taktikleri için arayışlar başlar. Bu her iki taraf için de geçerlidir. Ancak kadınlar daha çok önem verir sevdiği kişiyi elde tutmaya. Bu nedenle internet üzerinden erkekleri elde tutma sanatı şeklinde çok fazla araştırma yaparlar. 

Doğru davranışlar sergilendiği halde bir erkeği elde tutmak onu elde etmek kadar kolaydır. Aslında erkekleri elde tutmak denildiğinde çoğu kişinin aklında çekicilik gelse de bu tamamen yanlıştır. Erkekleri elde tutmanın yolu çoğu zaman davranışlardan ve karakteristik özelliklerden geçer. Bu bağlamda; 

• Özgüven: Kadınların özgüveni, erkekleri etkileyen faktörlerin başında gelir. Tabi bu kendini beğenmişlik seviyesinde olmamalı. Erkek asla kadının yanında kendini ezik hissetmemelidir. 

• Başarı: Hayatının farklı alanlarında başarı sağlayan kadınlar, erkekleri daima cezbeder. 

• Doğallık: Doğallık, erkekleri elde tutmanın yolları arasındadır. Daima kendisi olan yapmacıklıktan uzak kadınlar, ilişiklerinde sürekliliği sağlamak açısından her zaman avantajlıdır. 

• İtina ve çekicilik: Bir kadın yaptığı yemeklerden giyim kuşamına kadar her detayda kendine gösterdiği itinayla ilişkisine ne kadar değer verdiğini gösterir. Özenle hazırlanan yemekler ve ev işi yaparken bile özenli görünmek, erkekleri gerçekten etkileyici faktörlerdir. 

• Fedakarlık: Karşılıklı ilişki her zaman fedakarlık ister. Ancak kadınlarda bu olgu daha da ön plana çıkar. Erkekler; zor zamanında yanında olan, maddi manevi ihtiyacı olduğunda gerekli desteği sağlayan, hastalandığında ilgi ve sevgisini esirgemeyen kadınları severler. 

• Cezbedicilik: Evet, bir ilişkinin temelinde cinsellik yatar. Aslında ilişkide erkekleri elde etme sanatı bir zincirin bütünleyici halkalarından oluşur. Her faktörün önemli oranda etkili olduğu ilişkide ilk halkayı cinsellik oluşturur. Bazen etkileyici bir kıyafet bazen imalı bir bakış, erkekleri etkileyecek özelliklerdir. 

Erkek Hangi Kadından Vazgeçemez? 

Bu soruyu hemen her kadın sormuştur. Aslında sorunun cevabı da kadının kendisinde gizlidir. Bazı kadınlar vardır ki erkekler sürekli etrafında dolanır, asla ondan vazgeçemez. Vazgeçilmez kadın olmak, bazı önemli taktiklerin yaşam tarzına uyarlanmasıyla mümkündür. Erkek hangi kadından vazgeçemez diyecek olursak; 

• Erkeği elinde tutmak isteyen kadının kendine güveni olmalıdır. Kendine güvenmesi bir kadının başarısının da anahtarıdır aynı zamanda. Ayrıca kendini her haliyle beğenen özgüvenli kadınlar erkekleri çok fazla etkileyici özelliktedir. 

• Etkileyici bakış ve dokunuşlar, uzun süreli ilişkilerin anahtarı niteliğindedir. Kadınlar nasıl yanlarında kadın olduklarını her daim hissettirecek erkek isterler, erkekler de aynı şekilde kadınların yanında erkek olduklarını hissetmek isterler. Bakışlar ve dokunuşlar bu noktada çok büyük önem arz eder. Beklenmedik dokunuşlar, sıcak bakışlar kadının erkekle ilgilendiğini ve onu arzuladığını gösterir. 

Kadın erkek ilişkilerinde çevre faktörü de çok önemlidir. Erkekler genelde, aile ve arkadaş çevresinin düşüncesine çok fazla önem verir. Bu nedenle erkeği elde tutmanın yolları nelerdir? sorusuna yanıt arayanların, aile ve arkadaşlarıyla arasına girecek davranışlardan kaçınması gerektiğini bilmesi gerekir. Eğer bir kadın, erkeğin aile ve arkadaş ortamıyla sıcak samimi ilişkiler kurarsa, onu elde tutma konusunda çok büyük bir adım atmış olacaktır. Doğal ve sıcak gülümsemeler ile samimi tavırlar erkekleri gerçekten çok etkiler. 

• Etrafımızda birçok erkeğin kadınların kendini dinlemediğinden, değer vermediğinden şikayetçi olduğunu görürüz. Aslında bu, erkek hangi kadından vazgeçemez sorusunun cevabını içinde barındırır. Eğer bir kadın erkek için vazgeçilmez olmak istiyorsa, onun anlattıklarına ilgi göstermeli, konuyla ilgili sorulara sorarak onu dinlediğini anlamasını sağlamalıdır. Konuşulan konu ne olursa olsun onu önemsediğinizi gösterirseniz, karşılığını büyük bir sevgi seli olarak alırsınız. 

• Uzun ilişkinin sırrı tatlı dildir. Özellikle de erkeklerin kadın erkek ilişkisinde en zayıf noktasıdır. Kadının tatlı dilli olması, erkeğin kendisinden vazgeçememesi konusunda çok önemli bir kriter. Sürekli sitem eden, hiçbir şeyden memnun olmayan agresif tipli kadınların çok fazla uzun süreli ilişkisi olmaz. Onun yerine tatlı dil, öneri ya da şikayetleri bile uygun dille belirtmek, cümlelere ‘’canım’’, ‘’hayatım’’ şeklinde başlamak ilişkinin kalitesini arttıracağı gibi uzun soluklu olmasını da sağlayacaktır. Ayrıca erkekler kendisine emir kipiyle seslenilmesini de kabullenemezler. 

• Akıllı bir kadın, erkekleri elde tutma sanatı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsa, detaylara dikkat etmelidir. Mesela kavga, her ilişkinin tuzu biberidir. Ancak kavganın boyutu ve ilişkiye etkisi, tarafların tavırlarıyla alakalıdır. Kadınların genel anlamda yaptığı bir hata vardır. Ufak bir tartışma durumunda bile yatakları ayırırlar, günlerce küs durup tavır yaparlar. Oysa ki bu durum ilişkiye fayda sağlamaktan ziyade zarar verir. Kadın bu tür durumlarda sakinliğini korusa, hiçbir şey olmamış gibi davranmaya devam etse, erkek çok kısa bir sürede yaptığı hatayı anlayıp telafi etme yoluna gidecektir. Ayrıca bu durum, erkekte kadına karşı vazgeçemeyeceği bir bağlılık oluşturur. 

Erkeğin Vazgeçemediği Kadın Olmak 

Her kadın ilişkisinde vazgeçilmez olmak ister. Ancak ilişki, fedakarlık ister. Erkeğin vazgeçemediği kadın olmak isteyenler, karşı taraftan beklediği fedakarlıkları kendisi de yapmalıdır. Günümüzde internet üzerinden yapılan araştırmaların çoğu, kadın erkek ilişkilerinin nasıl sağlıklı şekilde yürütülebileceği yönündedir. 

En çok da kadınlar, onu elde tutma ihtimalinin testi şeklinde çok fazla araştırma yapar. Aşık olduğum erkeği nasıl elde ederim, elde ettikten sonra onu elde tutmayı nasıl başarırım gibi sorular, çoğu kadının arama motorlarını kullanmasının ortak amacı. 

Kadınlar her zaman girdikleri her ortamda bakımlı ve şık olmalıdır. Evde temizlik ya da yemek yapıyorken bile erkeğin göz hapsinde olduğunu hiçbir kadın unutmamalıdır. 

Erkeği elde tutmanın yolları ve ilişki testleri, gereksiz sınırlamalardan vazgeçildiğinde ilişkilerin daha sağlıklı şekilde yürütülebildiğini göstermektedir. Yani sürekli kontrolü elinde tutmak isteyen baskıcı karakterler, ilişkileri canlı tutayım derken ilişkinin bitmesine sebep olabilir. 

Erkeklerin Kadınlarda Vazgeçemediği Özellikler 

Kadınları erkekler için vazgeçilmez yapan birtakım özellikleri vardır. Bunlar, bilimsel araştırma ve erkekleri elde tutma testleri ile belgelenmiş sonuçlardır. 

• Her zaman her konuda kendini geliştiren, 

• Elindeki imkanlarla hayatı daha da güzelleştirebilen, 

• Sürekli sorun çıkartan değil çözüm odaklı olan, 

• Daha özgüvenli olan, 

• Her zaman bakımlı ve çekici olan, 

• Ufacık şeylerden bile mutlu olmayı becerebilen kadınların yaptığı onu elde tutma ihtimalinin testi, başarılı sonuç verecektir. 

Erkekleri Elde Tutma Sanatı 

Erkekleri elde etmek bir nevi kolaydır da, iş onu elde tutma konusuna geldi mi işlerin boyutu değişir. Mutlu bir ilişki isteyen kadınlar, bir işi kendileri yapacak olsa dahi erkeğin fikrini almalı, onu önemsediğini hissettirmelidir. 

Erkeği değiştirmeye kalkmak, bir ilişkide yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Alsa değiştirmeye çalışmayın, olduğu gibi kabullenin! 

Kadın erkek ilişkisinde her detay önemlidir ancak dişilik faktörü her zaman daha da öne çıkar. Yani erkeği elde tutma sanatı üzerine araştırma yapan bir kadının karşısına çıkacak ilk şey, dişiliği hiçbir zaman elden bırakmamasıdır. Çünkü erkekler, kadının cazibesine asla dayanamaz! 

Erkekleri elde tutmak, onların gönüllerini hoş tutmakla doğru orantılıdır. Erkekler genelde hepsi yüksek egoya sahiptir. Eğer kadın erkeğin egosunu okşamayı bilirse, onun elde tutması mümkün olacaktır. Erkekler kendisine sevdiği sözleri söyleyen, agresif tavırlar ve sitemkar hallerle kendinden uzaklaştırmayan, tatlı dilli kadınların etrafında pervane olurlar. Erkeklerin de en az kadınlar kadar güzel sözlerden hoşlandığı unutulmamalıdır. 

Erkeği elde tutmak için fazla üstüne gitmemek gerekiyor. Bu, evlilik terapistlerinin çiftlere yapmış olduğu önerilierden biridir. Fazla baskıdan hoşlanmadıkları için ısrarcı olmak çoğu zaman ters tepmektedir. Bahsedilen kriterlerin hepsi, ilişkilerin sağlam temel üzerine kurulması için bir gerekliliktedir. Kadın erkek ilişkisi çok fazla hassasiyet gerektirdiği için çiftler bu kriterlere sadece birbirini elde edinceye kadar dikkat etmemeli, her birini alışkanlık haline getirerek ömür boyu sürdürmelidir. 

Ayse Döngü

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın