Erkeklerin kandırdığını aldattığını gösteren 12 işaret

0

Erkeklerin kandırdığını gösteren 12 işaret

Eşinizle uzun bir zamandır mutlu bir ilişki yaşıyordunuz ama son zamanlarda ilişkinizde yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu düşünüyorsunuz.

Belki de yaşamda inanmak isteyeceğiniz son şey ama eşinizin sizi kandırdığından şüpheleniyorsunuz. Peki, eşinizi palavra cihazına bağlamadan ya da özel bir dedektif yakalamadan onun sizi kandırıp kandırmadığından nasıl emin olabilirsiniz?
1. Gömleğinin yakasında ve elbiselerinde dudak boyası kirleri, bedeninde cinsel birliktelik esnasında oluştuğunu düşündüğünüz bazı izler, saçında ya da elbiselerinde başka bir kadının kokusu… Sabah başka iç çamaşırıyla gidip akşam başka iç çamaşırıyla dönenler. Özellikle de tam bunlar bir kezden fazla oluyorsa…

2. Dış görünüşüne kafayı takmış vaziyette mi? Belki daha iyi giyiniyor, belki aniden traş sonrası fazla ölçüde kolonya kullanıyor, belki aniden spor salonu aşkı nüks etiyor ve ağırlık kaldırmaya başlıyor, aniden kullandığı parfüm değişiyor, elbise stili başkalaşıyorsa… Hiç adeti olmadığı zamanlarda konuta gelip duş almaya başlaması ya da yatağa girmeden evvel duş alması da başka bir ipucu. Bunu kabahatlilik duygusuyla yapıyor olabileceği gibi vaziyet fark edilmesin, öteki kadının kokusu üstünden gitsin diye de yapıyor olabilir. Ayrıca öteki bayana ait rastgele bir izin kalmaması için de otomobilini daha sık arınıyor olabilir.

3. Aniden eşinizin çalıştığı saatler çoğalıyor, hatta bazen iş gereği seyahat etmek gidişatında kalıyor ve bazen birkaç gün bazen de daha uzun müddet geceleri sizden ayrı mı geçiriyor? Özellikle bu vaziyet öteki vaziyetlerle birlikte alana geldiğinde, eşinizin geceleri bir başkasıyla geçirdiğinin sarih kanıtları oluyor bunlar. Ayrıca eşinizin sizin bilginiz dışında günlük giderlerinde ciddi bir çoğalış oluyorsa yeme içme, otel giderleri gibi…

4. İş yerindeki bir dostuna karşı aniden alakası çoğalıyor, bu bekar bir bayan dostu olabileceği gibi sizin kendi dostlarınızdan biri dahi olabilir. Evvelden hiç olmadığı biçimde aralıksız ondan bahsediyor ve ona hep takviyeci olmak istiyor. Hatta bu bayana çok fazla takviyeci oluyor. Bu vaziyette siz kendinizi sanki ezilmiş seziyorsunuz.

5. Yanınızda ama sizinle değil. Her ne kadar fiziki olarak yanınızda olsa da, eşiniz kendi dünyasında yaşıyor ve hakikatinde gerçekten sizinle birlikte değilse…

6. Sizi artık gözü görmüyor. Belki kafanızın üzerine şapka amacına bir çanta geçirseniz bile eşiniz bunu dahi fark etmeyecek gidişattaysa… Asıl anlamda sizin yanınızda olmak için ciddi mücadele tüketse de, sizi gerçekten fark edemiyorsa…

7. Eşiniz sizi kıskanç ya da çılgın, paranoyak, fazla şüpheci vs olmakla yargılıyor. Karşı atağa geçmek partnerlerine hıyanet edenlerin en sık kullandığı silahtır. Sizi kendinizden şüphelenmeye sevk edecek emin bazı stratejileri vardır. Gerçekten genel olarak kıskanç biri değilseniz, o zaman iç sesinize güvenin.

8. Eşiniz size sms iletilerini ve mail hesaplarını gösteriyor. Kandırma mevzusunda uzmanlaşmış bir erkek kesinlikle öteki bayan ya da bayanlarla görüşmek için sizin hiç görmediğiniz ayrı bir cep telefonu kullanacaktır. Bu vaziyet e-mail hesapları için de geçerli. Sosyal medya iletilerine gelince de, budala değilse ya da özellikle sizin vaziyeti fark faktörüz için uğraşmıyorsa, eşiniz tabi ki sosyal medya hesaplarında sizi kandırdığını ele verecek rastgele bir ipucu ya da ispat paylaşmayacaktır.

9. Aniden ortaya çıkan fazla zariflik. TV’de ne isterseniz onu izlemenize izin veriyor, size armağanlar alıyor ve en çok sevdiğiniz restauranta yemeğe götürmek istiyor. Daha once mesele çıkardığı halde, sizi kendinize göre programlar yapmaya teşvik edip, dostlarınızla buluşmalarınızı dolaşmanızı desteklemeye başlamışsa… Bu vaziyet iki nedenden olabilir. Eşlerini kandıran erkeklerden kimileri öteki ilişkilerinden dolayı genel olarak yaşamlarında daha mutlu olmaya başlarlar, kimileri de kandırdığı için kabahatlilik dinler ve bu cins jestlerle bir nevi yaptığını karşılama etmek ister.

10. Belki de vaziyet bütün tersi ve eşiniz aralıksız sizde yanılgı buluyor veya onu kandırdığınızı düşünüyor. Bir ilişki albenisini kaybettiği zaman, eşlerin birbirine acele öfkelenmesi çok basittir. Kandıran taraf bazen kandırdığıyla kalmaz ve şöyle düşünür; “ben onu fark ettirmeden kandırabiliyorsam, o da belki aynı biçimde beni kandırıyordur.”

11. İş dostlarından, dostlardan ve aile azalarından gelen ihtarlar ve imalar da ehemmiyetli… Muhtemelen bu insanlar sizin iyiliğinizi istiyor ve sizin öğrenmediğiniz bir şeyleri öğreniyorlar.

12. İç sesiniz eşinizin sizi kandırdığını sanki bağırıyor. Belki iç sesinizin söylediğini temellendirecek bir delil bulamıyorsunuz ama bu iç sesinizin söylediği şeyin her zaman asıl olmadığı anlamına gelmez. Yaptığı yalnızca belki de bin tane minik ipucundan yola çıkarak size hakikati söylemek.
Tam bu maddelerden yalnızca bir ya da ikisi tek başına bir şey ifade etmeyebilir elbette. Fakat maddelerden en az yarısını gözlemliyorsanız kandırmanın ciddi işaretlerini de elde etmişsiniz demektir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın