Ev Yapımı Doğal Allık Tarifi

0

 

Makyaj malzemeleri birçok kadının vazgeçilmezlerindedir. Fondötenler, rujlar, allıklar ve daha birçoğu günlük hayatta sürekli kullanılan ürünlerdendir. Bu ürünlerin cilt sağlığı için yararlı olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Birçoğunun cildi yıprattığı ve sivilce gibi cilt problemlerine neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu sebeple günlük hayatta sürekli makyaj yapmak zorunda olan kadınların birçoğu daha doğal ve bitkisel arayışlara yönelmektedir. Bu noktada ortaya doğal rujlar ve allıklar çıkmaktadır. Bu tarz ürünlerde tamamen doğal içerikli ürünlerin kullanılması güven vermesini sağlamaktadır. Bu sayede kimyasal makyaj malzemelerine gerek duyulmadan güzelleşmek mümkündür.

 

 Doğal allık kullanımının faydaları

 

Doğal allıklar tamamen temiz içerikten oluşan ve cilde kesinlikle zarar vermeyen makyaj malzemelerinden bir tanesidir. En büyük faydası cilde kesinlikle zarar vermemesidir. Her gün rahatlıkla kullanılabilecek bu ürün doğal ve abartısız bir yanak rengi oluşturacaktır. Dışarıda satılan allıklarda en az fondötenler kadar zararlı olabilmektedir. Özellikle ucuza satın alınan sahte makyaj ürünleri sivilcelere, siyah noktalara ve çeşitli cilt lekelerine neden olabilmektedir. Doğal allık tarifi ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Doğal allıklar hamile kadınlar tarafından da güvenle kullanılmaktadır. İçeriğinde bebeğe zarar verebilecek hiçbir etken madde bulunmaktadır. Her evde veya aktarda bulunabilen malzemelerle kolaylıkla hazırlanabilen bu allık birçok kadının gözdesi olacaktır.

 

 Ev yapımı doğal allık yapımı

 

Ev yapımı doğal allığın en büyük avantajı renklerin isteğe bağlı olarak ayarlanabilmesidir. Ev yapımı doğal allık tarifi malzemeleri şunlardır; kakao, hibiskus, pancar tozu ve nişasta.

 

Kahverengi ağırlıklı doğal allık yapılışı: Bu allık renginin yakalanması için ağırlıklı olarak kullanılması gereken malzeme kakao olmaktadır. Bunun için 1 çay kaşığı kakao, 1 tatlı kaşığı nişasta ve 2 çay kaşığı hibiskus kullanılması yeterli olacaktır. Tüm bu toz malzemeler ufak bir kasenin içerisinde karıştırılmalı ve kullanım kabına aktarılmalıdır. Bu sayede kullanıma hazır hale gelecektir.

 

Pembe ağırlıklı doğal allık yapılışı: Pembe ağırlıklı bir allık için diğerinden farklı olarak pancar tozu kullanılmalıdır. Bunun için yarım çay kaşığı kakao, 1 tatlı kaşığı nişasta, 1 çay kaşığı hibiskus ve 2 çay kaşığı pancar tozu kullanılmalıdır. Tüm bu malzemelerde homojen bir kıvam alana kadar karıştırmalı ve ufak bir saklama kabına konmalıdır. Allık yapımında kullanılan tüm bu malzemeler aktarlarda kolaylıkla bulunabilmektedir.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın