Evde Papatya Maskesi Nasıl Hazırlanır ?

0

evde papatya maskesi nasıl hazırlanır ? şimdi bu sorunun cevabına bakalım ; Işıldayan ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız papatya maskesi sizin tam aradığınız şeydir. Papatyada cildin rahatlamasını ve pürüzsüz olmasına yardımcı maddeler vardır ve kuru cildiniz var ise ve şikayitçiyseniz imdadınıza yetişecektir. Şimdi papatya cilt maskesinin evde nasıl hazırlanabileceğine bakalım 🙂 .

 

 • Papatya Yulaf Maskesi : 

Ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı bir yüz maskesidir.

Gerekli malzemelerimiz;

 1. Yarım su bardağı işlenmiş yulaf
 2. 1 Yemek kaşığı bal
 3. isteğe bağlı olarak 2 yemek kaşığı beyaz şeker kullanılabilir
 4. bir fincanın 4 te 1 i kadar iyi demlenmiş papatya çayı
 5. 1 çay kaşığı kabartma tozu

Malzemelerimizi edindikten sonra bir kapta yulaf,kabartma tozu ve balı birleştiriyoruz.Daha sonra karışıma 2 yemek kaşığı demlenmiş papatya çayı ekleyip bir kenarda bekletiyoruz. Karışımın çok kuru olduğunu düşünüyor iseniz istenilen kıvamı elde etmek için içine daha fazla çay ilave edebilirsiniz. Daha sonra isteğe bağlı olarak beyaz şekeri ekleyip karıştırıyoruz. Yüzümüzü yıkıyoruz ve parmaklarımız ile tüm yüz bölgemize maskeyi uygulayıp 5 dakika bekledikten sonra yüzümüzü yıkayabiliriz.

 

 

 • Papatya Zeytinyağı Maskesi : 

Bu maskenin kullanım amacı ise yüzdeki ölü hücreleri döküp cildi nemlendirmektir.

Gerekli malzemelerimiz;

 1. 1/4 Bardak zeytinyağı
 2. yarım bardak beyaz şeker
 3. 1 papatya çayı poşet

Bir kaseye çay poşetin içinde bulunan papatyaları boşaltıyoruz ve daha sonra kaseye beyaz şeker ve zeytin yağı ekleyip karıştırıyoruz karışımı hava geçirmez bir kap içinde saklayınız. Ilık su ile önce yüzümüzü duruluyoruz ve daha sonra parmaklarımızla dairesel hareketler yaparak maskeyi eşit bir şekilde yüzümüze uyguluyoruz ve 10-20 dakika bekleyip yüzümüzü duruluyoruz.

 

 

 • Papatya Badem Maskesi :

Bu maskemiz ise cildimizin beyazlamasına yardımcı bir maskedir.

Gerekli malzemelerimiz;

 1. 1 Çay poşeti papatya çayı
 2. 1 Yemek kaşığı toz şekline getirilmiş yulaf ezmesi
 3. 2 yemek kaşığı bal
 4. 2-3 damla badem yağı

Bir kaseye bir önceki maskemizde olduğu gibi yine çay poşeti içindeki papatyalarımızı boşaltıyoruz. Daha sonra kasemize bal,yulaf ezmesi ve badem yağımızı ekleyip karıştırmaya başlıyoruz. Karıştırma işlemi bittikten sonra Parmaklarımızla dairesel olarak Maskemizi eşit bir şekilde yüzümüze uyguluyoruz. Uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekleyip yüzümüzü duruluyoruz.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın