Evliliği Rutinden Kurtarma Yöntemleri

0

Evliliği Rutinden Kurtarma Yöntemleri

Evlilikler bazen normal seyrinde ilerlemeyebilir. Bazen keyifsizlik, bazen gerginlik, bazen de monotonlaşan bir yaşantı çiftleri birbirinden uzaklaştırır. Fakat aslında bu sebeplerin getirdiği monotonluk hiç istenmeyen sonuçlardandır. Düzelsin diye arttırılan şikayetler rutin giden bir birlikteliği daha da rutinleştirir.

Evlilik aşkı öldürmez

Çiftler bu fikir ekseninde döndüğü için sanki kendi eliyle birlikteliğe rutin bir yaklaşımla yaklaşmaktadır. Sadece duygusal bir hazır olunuşluk hali, ben zaten biliyorum böyle olacağını fikirlerini canlandırmaktadır. Aslında hiçte öyle değildir. Sadece yaklaşımda ki denge problemi ilişkiyi kendiliğinden bu hale getirmeye yetmektedir.Bu rutinlikten kurtulmanın tek şartı evliliği o monotonluktan kurtarmaya istekli olmaktır.

Tatile gitmek

Çiftler evliliğin verdiği o resmiyetten çıkıp kendilerine zaman tanımalıdır. Bulundukları maddi şartlara göre en keyif alınacak bir yer belirlenip o bir kaç günü doya doya yaşamaktır. Bu sayede çiftler sadece birbiriyle ilgilendikleri vakit o evlilik daha cezbedici hale gelecektir. Güzel anı birikimleri en sağlıklı kurtarma yöntemidir.

Bazen eşinizin nefes almasına izin verin

Evliliğin verdiği o ciddiyetten bazen çiftler sıyrılmak isterler. Buna çiftler gönüllü olmalı. Çünkü sürekli bir arada kalan çiftler kendilerini unutup birbiriyle ilgilendikleri için kişisel yaşamından kopmuştur. Bu da evliliğin zedelenmesine sebep olmaktadır. Bazen nefes alınmasına izin verildiğinde kişi kendi arkadaşlarıyla, kendi keyif aldığı ortamlarda vakit geçirdiği vakit evine eşine daha keyifli, daha candan yaklaşacaktır. Bu konuda düşünceli olmak başta gelir. Eşinizde olsa onun kendi başına bir dünya olduğunu kabul edip kendiyle baş başa kalma ihtimalini hoş görmeli ki her şey seyrinden daha güzel olsun.

Aslında o zamanlar her şey güzeldi diye bahsedilen konu olsa da. Asla hayatınızda o zamanda kalınmamalı. Evlilik kaçıncı yılında olunursa olunsun Çift hayatın o ciddi bakışından sıyrılıp o günleri özlüyordur. Belki o zamanlarda yaşanılan heyecanla olmayabilir ama daha yaşanmışlıkla flört etmek keyif verici olacaktır. İş sonrası bir cafeye gitmek, hafta sonu sinemaya gitmek, bazen yine yeniden amaçsızca saatlerce yürümek, evden, evlilikten uzakta sen ve o kavramı içinde böylesi ödüller evliliğe çok iyi gelecektir.

Cinsel yaşam geri planda kalmamalı

Evlilikte en kritik noktadır cinsel yaşam. Çiftler bu konuda çok hassas olup kendi özel alanını daha keyifli kılmalı ki evlilikte o canlanma kırılmasın.

Birlikte yatağa gitmeye özen gösterin

Çiftler bazen aynı evin içinde kopuk kalırlar. Bu da çiftlerin kendi dünyalarına çekilmesine sebep olur. Çiftlerden biri yatağa gittiğinde biraz daha oturayım, biraz tv izleyelim gibi basmakalıp cümleler sarf edilmemeli. Çünkü uyurken en güvendiğinin yanında geçirilen zaman sabaha daha güzel uyanmada en büyük rolü alır.

Sevginizi saklamayın

Evlilikte en kolay ama en yapıcı bir maddedir aslında. Her vakit gösterilen sevgi sizi daha canlı daha yakın hissetmenize yetecektir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın