Evlilik Aşkı Öldürür mü?

0
Evlilik Aşkı Öldürür mü?

                Genel olarak dünya üzerinde bir düşünce vardır; evlilik aşkı öldürür. Bu, öyle bir durumdur ki, hem doğru hem de yanlış olduğunu kanıtlayabilecek birçok örnek bulunmaktadır. Fakat burada esas mesele, evliliğin gerçekleşmiş olması değil, gerçekleştiren tarafların evlilik öncesi akıllarında olanlardır.

Erkekler

                Bu konuda genelde en çok şikayetçi olan kısımlar kadınlardır. Erkeklerin evlendikten sonra değiştiği, romantik olan erkeklerin kabalaştığı ve hatta bazı erkeklerin eşlerinden bile soğudukları söylenir. Bu doğru olabilir. Erkeğin evlilik öncesi psikolojisi ve kendi içinde yaşadıkları sadece onun tarafından bilindiği için, evlilik sonrası ne olacağını bilmek çok da kolay olmayabilir. Fakat genel olarak olan şudur; erkek, bir kızla evlenmek ister, daha doğrusu istediğini zanneder. Bu onun için sadece geçici bir heyecandır ve bu onun farkında değildir. Evlendikten sonra ise her gün aynı kişiyi görmekten sıkıldığını fark eden erkek, aslında evlenmese ve sadece beraber yaşasa da bu durumu yaşayacaktır. Yani bu durumda evlilik, aşkı öldürmemekte, sadece buna bir vesile olmaktadır.

Kadınlar

                Olayın davacı tarafı. Kadınlar zaten evlenirken genelde ne istediklerini bildikleri için, evlilik konusunda sıkıntısız taraftırlar. Ha burada dikkat edilecek nokta ise, bir kadının sırf evlenmiş olmak için evlenmesi mi yoksa sevdiği erkek ile hayatını birleştirmek istemesi mi bunun bulunmasıdır. Yoksa sırf evlenip, aile baskısından kurtulmak için bu işe girişmiş olan bir bayan da, en az ne istediğini bilmeyen bir erkek kadar mutsuz olacaktır.

Evlilikte Suç Yok

                Kısacası her konuda olduğu gibi, suç bizde, insanlarda. Biz ne istediğimizi bilsek, kim ile nerede ne yapmak istediğimizin farkında olsa, bırakın başarısız evlilikleri, dünyada çıkan onca savaş ve krizlerin de önüne geçmiş olurduk. Suç tamamı ile bizde.

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın