Göbek Yağları Nasıl Eritilir?

0

Bölgesel kilogram alımı Türkiye’de oldukça yaygın bir sorundur. Yapı sebebiyle, Türk milleti genelde göbek, kalça ve basen bölgesinden kilo almaya müsait bir ulus olmakla beraber, nüfusun çoğu bölgesel ağırlığından şikayetçidir.

Kilo vermek için tasarlanan hemen hemen tüm diyetler vücudu genel itibari ile daha ince yapar. İlgili alanlarda belli miktarda incelme planlanmaktadır, ancak istenilen boyutlara ulaşmak zordur. Bu durumda, yapılması gereken bölge için özel diyet ve spor programlarıdır. Göbeği eritmek için, yapacağınız diyet programıyla göbek yağlarını eriten diyet  yöntemlerine gitmelisiniz.

Diyete Uyulmalı

 Kuralların beraberinde diyet listesine de uygulandığı takdirde, göbek bölgesindeki fazla yağlardan güçlük çekmeden kurtulabilirsiniz. Diyette yağ hücrelerini azaltmak en önemli hedeflerden birisidir. Mehmet Öz ve pek çok çalışmaya göre, bunu yoğurtla başarmak mümkündür.

Günde üç defa yoğurt yemek diyetinize önemli bir katkısı olacaktır. Listede olmasa bile, yemeklerinize 150 gram yoğurt eklemeyi unutmayın. Yoğurtun ev yapımı bir yoğurt olması önemli bir ayrıntıdır.

Doymamış Yağ Tüketimi

Mehmet Öz, karın yağından kurtulmak için doymamış yağ tüketiminin vurgulanması gerektiğine dikkat çekiyor. Fındık, avokado ve zeytin gibi sağlıklı yağları tüketiminde istikrarlı olunması gerekir. Göbek oluşumu üstünde etkisi olan Mehmet Öz tarafından açıklanan strese sebep olan ne ise, beslenme ve bir sonraki hayatınız sırasında ortadan kaldırılması gerekir.

Antioksidan ve anti-stres maddeleri vücuda uygulanmalıdır. Bunun için en iyi alternatifler, böğürtlen, sarı biber, humus, bitter çikolata. Bulgur, çiğ fındık, balık, fesleğen ve tarçın aynı amaç için kullanılabilir.

Vücüttaki Şişkinlik Ortadan Kaldırılmalı

Göbek bölgesinden kurtulmak için diyetinizi destekleyecek olan Mehmet Öz’ün bir başka tavsiyesi de vücuttaki şişmeyi ortadan kaldırmaktır. Bunun için paylaştığı düz mide çayını tüketebilirsiniz. Düz bir mide çayı için, çorba kasesi olarak 3 adet zencefil, taze kıyılmış kıyma, 1 limon suyu, 2 bardak su ve buz gerekir. Çay hazırlamak için önce suya zencefil ve nane koymalı ve ocakta yaklaşık on dakika ısıtılması gerekir.

Sonra karışımı süzmeniz ve zencefili nane kalıntısıyla çıkarmanız gerekir. Suya limon suyu eklemeniz ve iyice karıştırmanız gerekir. Karışımı bu şekilde tüketebileceğniz gibi, yaz günlerinde buz ekleyerek tüketmek daha faydalı olabilir.

Bir Başka Diyet

Osman Müftüoğlu’na göre göbekte yağ bulunanlar için en büyük sorun insülin direncidir. Beyaz ekmek ve şeker tüketiminin, sık beslenmenin insülin direncinin kırılmasını engelleyeceği için ortadan kaldırılması gereken problemlerdir.

Osman Müftüoğlu özel bir göbek eritme diyet programı belirlememiş olsa da, yasaklanmış ve serbest yiyeceklerden yemekler kolayca hazırlanabilir. Şeker, ekmek, anında şekerli ve asidik içecekler, çiçek ve mısır yağları ve margarini hayatınızdan çıkarmalısınız. Protein ve sebze yiyerek karın bölgesindeki yağdan kurtulmanız mümkündür. Bir diğer önemli nokta öğün miktarıdır. Sık aralıklarla yemek yemek ve insülin direncini etkilemediğinden, kilo verme durumu  bir çıkmaza girer.

Etkili Bölgesel İncelme

Bu diyet programıyla birden fazla olumlu sonuç elde etmeniz mümkündür. Göbek bölgesinden şikayetçi olanların çoğunda kalça genişliği ve bel problemi vardır. Hepsinden aynı anda kurtulmak için uygulaması yapılacak olan bu diyetle son derece etkili bölgesel incelmeye ulaşmanız mümkündür. Göbek yağlarını eriten diyet yanı sıra günde en az 30 dakika yürümeyi ve özellikle sorunlu bölge egzersizlerini ihmal etmemelisiniz.

Diyetin İçeriği

Diyette toplam 3 öğün yemek var. Sabahleyin, bir bardak süt veya kahve, 1 yumurta, küçük bir parça peynir, 5 zeytin, sebze yenebilir. Öğle yemeğinde bir brokoli veya lahana salatası ve bir dilim kepekli ekmek yeterli olacaktır. Akşam yemeği için, bir parça balık, tavuk veya kırmızı et içeren bir dilim kepekli ekmek ekleyin. Menüyü bolca salata ile zenginleştirmeniz faydalı olacaktır.

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın