Gözaltındaki Koyu Renkli Halkalar Nasıl Geçer?

0

Neden oluşur?

 

Gün içerisin de uyku düzeni bozulduğu için stres oluşur ve bu stres cildin normal görünüşünün dışında daha bir soluk şekilde gösterir ve diğer rahatsızlıkları da meydana getirebilir. Uyku eksikliğinde de gözaltındaki koyu renkli halkalar oluşmaktadır. Diğer oluşmasına sebep olabilecek etken ise yorulmaktır. Yorgun ile kuru cilt, ağız kuruluğu ve koyu renkte de idrarın çıkmasına da sebep olur. Vücut içerisinde sıvı kaybı ve yeterli seviyede sıvı alamamakta koyu halkaların çıkmasına ve dehidrasyon etkisi de meydana getirebilir. Diğer bir etken ise alerjilerdir, bu sebep bu şikâyet adı altında çokça rastlanmaktadır. Kötü kullanım maddeleri kullanılıyor ise yani sigara, alkol tarzı ürünlerde kan damarlarında sorun yaratıp göz çerçevesine kadar gelmektedir.

 

Neler iyi gelir?

 

Yukarıda belirtilen sorunlara karşı uykusuzluğa karşı günde 9-10 saat kadar iyi bir uyku geçirmek, sorunları hafifletmeye yardımcı olacaktır. Sıvı kaybı durumunda ise günde en az 10 bardak su tüketimini bol bir şekilde almak yararlı olacaktır. Yıl boyu ya da mevsimlik çıkan alerjilere doktor ile tedavi süreci oldukça yararlı olur. Sigara, alkol gibi maddelerden kaynaklı sorunlar içinse, acilen bu maddelerden uzak kalmak gerekir. Gözaltındaki koyu renkli halkalar için başka ne iyi gelir diye bakıldığı zaman en yayın şekilde kullanılmakta olan çözüm ise salatalıktır. Salatalık ciltte canlı görünüm katarken aynı zamanda cildi daha bir aydınlık içerisinde görüntü yansıtacaktır ve cildi güçlendirmekle birlikte beslemektedir de.

 

Salatalık çözümünün uygulanışı ise doğrudan uygulanabilir ya da püre yapılıp güzel bir şekilde yapılabilir. Diğer besin maddesi olan patateste bu konu içerisinde oldukça yararlıdır. Ciltteki renk tonunu dengeleyip cildi geliştirir ve besler. Besin maddelerinden birisi de domatestir. Domates suyu ile uygulama yapıldığı zaman o bölge içerisinde bir beyazlatma etkisi yaratır. Cilt tonu üzerinde de dengelenme adına bir etki yaratmakla birlikte cilt üzerinde oluşan zararlı bakterilerin ölmesine de katkı sağlar.

 

Limon suyu ile karıştırıldığı zaman domates suyu, oldukça güçlü bir karışım çıkmaktadır. Limon suyu ile karıştırılan domates suyu, masaj yapma biçiminde cilde güzel bir şekilde uygulandıktan sonra 20-25 dakika kadar bir süreçte beklenir hemen arkasında bol su ile yıkanır.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın