Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0

Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

            Tesettür modasının bir parçası olan ve denize girerken kullanılan haşema birçok kadının özellikle yaz aylarında en fazla tercih ettiği kıyafetlerden biridir. Ancak birçok kadının bu konuda aklına hasema nasıl alınır sorusu takılmaktadır. Haşema satın alırken hem sağlık hem de rahatlık açısından dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Kadınların haşema seçerken daha kolay bir süreç geçirmeleri için hasema nasıl alınır sorusuna cevaplar arayacağız.

 

 Haşema Kumaşının Kaliteli Olmasına Dikkat Edin

 

            Haşema seçerken kadınların dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biri haşemanın dizayn edildiği kumaştır. Kişinin vücudunu tamamen saracağı ve aynı zamanda su ile temas edeceği için, tasarımında aşırı naylon ve polyester kullanılan modellerden uzak durun. Çünkü bu haşemalar kişinin vücudunun hava almasını engeller ve sağlık açısından iyi değildir. Ayrıca bazı haşema modelleri de kumaşının kalitesizliğinden ötürü tuzlu su ile temas ettiğinde sertleşebilir. Bu modelleri de almamaya dikkat edin. Ayrıca satın alacağınız yerde hasema bedenleri mevcuttur. Bunlardan vücudunuzu en iyi saran kumaşı ve bedeni tercih etmelisiniz.

 

 Haşemanın Bone Ve Eşarbını da Göz Önünde Bulundurun

 

            Haşema bone ve eşarbı da seçim sürecinde mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Başın sadece arka tarafını tutan boneler denizdeki suyun dalgalanması esnasında kişinin başından çıkabilir. Bu yüzden kadınlar haşema seçerken mutlaka eşarp veya bonenin baş kısmını iyice sarmasına özen göstermelidir. Tamamen başa geçirilen bone veya eşarp modellerini tercih ederek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

 En Rahat Edeceğiniz Modeli Tercih Edin

 

            Kadınların hasema nasıl alınır sorusu kapsamında en çok merak ettikleri şey de haşema modelinin nasıl olacağıdır. Haşemalar, iki parça kombin halinde, elbise veya tulum olarak satılabilir. Kadınlar ise bu modellerden hangisi içinde kendisini daha iyi hissedecekse onu tercih etmelidir. Şimdilerde tek parçadan oluşan haşemalar daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü hem giyip çıkarması kolaydır hem de tek parça olması birçok problemi engellemektedir.

 Çabuk Kuruyan Modelleri Tercih Edin

 

            Haşema seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir diğeri haşemanın çabuk kuruma özelliğine sahip olmasıdır. Haşema su ile temas ettiğinde üzerinde çok fazla su toplar ve bu ıslak haşema kişinin vücuduna direkt olarak yapışır. Bu da hem sağlık açısından iyi değildir hem de insanı rahatsız eder. Bu yüzden mutlaka çabuk kuruyan haşema modellerini tercih etmelisiniz.

 

 Vücut Ölçülerinize En Uygun Modeli Tercih Edin

 

            Haşema seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken son nokta da hasema bedenleri kriteridir. Kadınlar seçim yaparken mutlaka vücut tiplerini ve ölçülerini göz önünde bulundurmalıdır. Eğer çok dar bir model tercih ederseniz haşema vücuda yapışır ve tuzlu su ile de temas ettiğinde kızarıklık ve yaralanmalara yol açar. Bol bir model ise vücudunuzu tam sarmaz ve size rahatsızlık verir. Bu yüzden tercih yaparken hasema bedenleri de mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken bir kriterdir.
sizin için araştırdık ve bulduk
Buradan bakabilirsiniz Hesama Modellerine her keseye uygun Haşemalar mevcut

 

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın