Haşlanmış Limon Diyeti İle Ayda 20 Kilo Vermeniz Mümkün

0
Haşlanmış Limon Diyeti İle Ayda 20 Kilo Vermeniz Mümkün

Günümüzün en önemli problemlerinin başında kilo sorunu gelmektedir. Dengesiz beslenme ile beraber sağlıksız besinlerin tüketilmesi ve spor yapılmaması nedeni ile hızlı bir şekilde kilo alınmaktadır. Hazır gıdalar da bu durumun oluşmasında etkilidir.

Kilo problemi için herhangi bir önlem alınmaz ise zamanla obezite ile beraber ciddi problemler meydana gelmektedir. Bunun önüne geçmek için çeşitli diyet programları vardır. Son dönemlerde popüler olan ve etkisi ile ayda 20 kilo vermenizi sağlayan haşlanmış limon diyeti en önemli diyetlerden biridir. Limon son derece sağlıklı bir sebzedir. C vitamini deposu olan limonun mucizevi etkisi ile hem kilo verebilir hem de vücudunuzun ihtiyacı olan vitamini sağlayabilirsiniz.

Haşlanmış Limon Diyeti Nedir?

Günümüzde diyet programları oldukça ilgi görmektedir. Zayıflamak uğruna birçok yol deneyen ancak başarılı olamayan kişilerin son dönemlerde ilgi gösterdiği haşlanmış limon diyeti ile 1 ay içerisinde 20 kilo verilebilmektedir. C vitamini sağlayan limon ile bir yandan kilo verirken bir yandan da enerji depolanmasına yardımcı olur.

C vitamini sayesinde potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir oranı artarak vücudunuzun beslenmesini sağlar. Bu vitaminler yağ yakılmasını hızlandırarak zayıflamayı sağlar. Ayrıca detoks etkisi yaratan haşlanmış limon diyeti sayesinde hücreler de yenilenir. Bağırsaklarda oluşan bakteriler de bu diyet sayesinde yok olur ve bağırsaklar düzenli çalışmaya başlar.

Mideye herhangi bir zarar vermeyen limon diyeti besleyici etkileri ile ilgi çekmektedir. Birçok diyet zayıflamayı sağlarken vücuda enerji vermediği için halsizlik yaratır. Ancak haşlanmış limon diyetinde durum tam tersidir. Bu diyeti merak edenler için araştırdık ve haşlanmış limon diyetinin nasıl yapılacağına ve ne gibi faydaları olduğunu sizler için bu yazımızda yer verdik.

Haşlanmış Limonun Vücuda Faydaları

Sabah aç karına tüketilen haşlanmış limonun suyu sayesinde vücudun yağ yakımı hızlanır. Bu da sindirim sisteminin daha da güçlenmesini sağlar. Limon içerisinde bulunan C vitamini sayesinde bağırsaklardaki mikroplar yok olur. Bu durum bağırsakların çalışmasını sağladığı için kilo verme süreci de hızlanır.

Vücutta oluşan zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan haşlanmış limon, bakterilerin de atılmasına yardımcı olur. Haşlanmış olan limon aç karnına tüketildiği zaman vücuda detoks etkisi yaratmaktadır. Ayrıca C vitamini ve içeriğinde barınan diğer vitaminler sayesinde vücudun enerji toplaması sağlanır. Peki, bu diyet nasıl yapılmaktadır?

Haşlanmış Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Vücuda detoks etkisi yaratan haşlanmış limon sayesinde ayda 20 kilo verildiği görülmektedir. Mide sağlığına çok faydalı olan limon diyeti için zencefil ve sarımsak kullanılmaktadır. Bu sayede diyetin yağ yakma etkisi daha da artırılmaktadır. Diyet için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

5 tane limon
2 cm zencefilin parçası
2 litre su
4 diş sarımsak

Limon Diyetinin Hazırlanışı

Öncelikle 5 tane limonun kabukları teker teker soyulur. Soyma işleminden sonra limonların suyu sıkılır. Ancak limonun suyu ve posası atılmamalıdır. Çünkü bunlar sonrasında karışımın içerisine eklenecektir.

Blender yardımı ile sarımsaklar ve zencefil tamamen parçalanır. Limon suyu ile beraber zencefil ve sarımsak karışımı tencereye alınır. Malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra farklı tencereye 2 litre su tencereye eklenir ve kaynaması için ocağa alınır.

Su kaynadıktan sonra hazırlanan karışım ile beraber limon kabukları ve posası da tencereye eklenir. 10 dakika kadar kaynatılan karışımın kapağı kapatılarak soğuması için beklenir. Hazırlanan haşlanmış limon karışımı her sabah aç karına 1 çay bardağı tüketilmelidir. Bu diyet programını düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman ayda 20 kilo verebileceksiniz. Spor ile desteklenir ise kilo verme hızı ve sayısı daha fazla olacaktır.

bu makalede tam sizin için hemen oku  

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın