Her Kadının Kendine Vermesi ve Tutması Gereken 22 Değerli Söz

0

Hak ettiğimiz şeyler için savaşmak çok önemlidir. Bağıra bağıra kahkahalar atmanın, umutlu olmanın, pozitif olmanın sakıncası yoktur. Bunlar bizi güçlü kılar.

Şimdi hayal edelim, kendimize söz verelim özürler sıralamadan, tüm yaşam coşkusunun tamamının zehirsiz keyfini sürelim çünkü biz en iyisini ve en güzelini hak ediyoruz.

1. Bu bedeni sevmeye söz veriyorum

İyi günde kötü günde,toplumun bize öğrettiğinin aksine kıvrımlıyken ya da aşırı zayıfken, “şişko” veya “zayıf” diye nitelendirilmektedir. Vücuduma kibar davranacağıma, onu olabildiğince iyi ve sağlıklı besleyeceğime söz veriyorum.

2. Gördüğüm yerde, durup, çiçekleri koklayacağıma söz veriyorum.

Muhteşem tabiatın kokusunu içime çekerken, bir tek o an orada olacağıma,ve o anın daha iyi olamayacağını düşüneceğime söz veriyorum.

3. Olduğumdan başka biri gibi görünmeyeceğime söz veriyorum.

Çünkü ben buyum, böyle güçlüyüm, böyle güzelim. Beni hiçbir şey değiştiremez.

4. İnsanların mükemmel olmayacağını kabul edeceğime söz veriyorum.

Yanlış adamlarla çıkacağım, doğru adamlarla çıkacağım, geçmişte yaşayan adamlarla karşılaşacağım, “bana göre olmayan” ama kendi nezdinde güzel adamlarla çıkacağım, ta ki gönlümün koşulsuz ve hatalarıyla sevdiği kişiyi bulana kadar. Bunda yanlış asla bir şey yok.

5. Birçok hata yapacağıma söz veriyorum.

Yaptığım hatalardan aldığım dersleri unutmayacağıma, sırf “güvenli” hissetmek için kabuğumun içinde kalmayacağıma, dış dünyaya açılıp, hata yapmayı da kabulleneceğime söz veriyorum ve bununla barışığım.

6. Kendime karşı bağışlayıcı olacağıma söz veriyorum.

Gençken, kızgınken, mutluyken, sarhoşken, yahut ruh halim bozukken yaptığım hataların yolumu kapatıp, vicdanımı yiyip bitirmesine izin vermeyeceğim, bütün kalbimle kendimi affedeceğim.

7. Sesimin asla kesilmeyeceğine söz veriyorum.

Özellikle sesimin maksimum duyulması gereken zamanlarda, öne çıkıp, haklı gerekçelerimi savunacağıma, haklı bulduğum her şey hakkında fikirlerimi sunmuş olacağıma, inandığım şeylerin gerisinde duracağıma ve bunun için asla özür dilemeyeceğime söz veriyorum.

8. Bugün, yarın ve her gün “önce ben” olacağıma söz veriyorum.

İstediğim şeyleri kovalayacağıma, kendi ihtiyaç ve isteklerimi herkesin üstünde tutacağıma çünkü sonuna kadar bunu hakettiğime inanıyorum.

9. Beni “sadece vücudum” veya “sadece aklım” için seven erkeği asla birbiriyle karıştırmayacağıma söz veriyorum.

Ve her ikisini, yani hem aklımı hem vücudumu seven bir erkekten daha azıyla, asla bir düzen kuramayacağıma inanırım.

10. Beynime gereken değeri vereceğime söz veriyorum.

Onu değişik cümleler, kelimelerle, okuyarak zenginleştirip, geliştireceğime, filmlerle,yemek tarifleriyle vb. olabildiğince zihnimi ilerleteceğime söz veriyorum.

11. Herkese bir şans vereceğime söz veriyorum.

ürkütücü, riskli, aptalca olsa bile, kendi kabuğumu kırıp, Güven bölgemden dışarı adım atıp, insanlara içlerindeki cevheri kanıtlamaları için bir şans vereceğime söz veriyorum. Çünkü bir insana şans vermeden, nelere sahip bulunduğunu asla bilemezsiniz.

12. Kadın olmanın bana yeteceğine söz veriyorum.

Sırf cinsiyetim yüzünden asla limitlere boyun eğmeyeceğime, vücudumun cinsiyetçi toplumlar yüzünden nesnelleştirilmesine izin vermeyeceğime söz veriyorum.

13. Aileme vakit ayıracağıma söz veriyorum.

Çok yoğun günler geçirsem bile, tünele girmek üzere olsam bile, başımı kaşıyacak vaktim olmasa bile, günde bir kaç dakika ayırıp, onları arayıp, iyi mi olduklarını, onları özlediğimi ve sevdiğimi hatırlatacağıma ve yanlarında olacağıma söz veriyorum.

14. Aşırıya kaçacağıma söz veriyorum.

Canım istediği zaman deliler gibi içeceğime, sabahlara kadar oturacağıma , canım acıyana kadar dans edeceğime, patlayana kadar yemek yiyeceğime söz veriyorum. Çünkü eğer canım abartmak istiyorsa, buna bile doyacağım.

15. Kat ettiğim yollardan gurur duyacağıma söz veriyorum.

Zaman ileriye doğru aksa da, arkama dönüp baktığım zaman, üzülmek, “keşke” demek yerine yaşadıklarımdan aldığım derslere minnet edeceğim. Buraya kadar gelmek bile büyük bir başarı.

16. Başıma gelen kötülükleri affedeceğime ama asla unutmayacağıma söz veriyorum.

Zamanın yaralarıma merhem olacağına izin vereceğime, üzüntüde boğulmak yerine öğrendiklerimin yanıma kar kalıp, benimle taşınmasına izin vereceğime söz veriyorum.

Üzen eski sevgililere, kazık atmış eski dostlarıma beddua etmek yerine,ışık ve pozitif düşünceler dileyip, hayatıma devam edeceğim.

17. Ağlamaktan korkup, çekinmeyeceğime söz veriyorum.

Kalbim her kırıldığında, aşka her küstüğümde, duygularım her yanıldığında, gerekirse sabahlara kadar, içimde zehir kalmayana kadar ağlayacağıma söz veriyorum.

18. İstediğim şeyleri giymekten asla çekinmeyeceğime söz veriyorum.

İnanılmaz yüksek topuklardan, kıpkırmızı rujlardan, kısa eteklerden asla çekinmeyeceğime ve toplumun bana sırf öyle olduğum için “kaşar” ya da “teşhirci” muamelesi yapmasına izin vermeyeceğime söz veriyorum.

19. İşler istediğim gibi gitmediğinde sabırlı olacağıma söz veriyorum.

Şöyle bir geri adım atıp, biraz “oluruna” bırakacağıma, evren, tanrı ya da inanmış olduğum hangi güç varsa bana en hayırlısını göstereceğine, ve bu yolculuğun asla buhranla geçişine izin vermeyeceğime söz veriyorum.

20. Kendime kıskançlık fırsatı vereceğime söz veriyorum.

Bunu bir handikap olarak görmeyeceğime, eğer kıskanıyorsam bunu saklamayacağıma, bunun beni büyütmesine izin vereceğime söz veriyorum.

21. Yarın için, bugün için, 3 hafta sonrası için planlar yapacağıma söz veriyorum.

Ve bunları gerekirse bozmaktan çekinmeyeceğime.

22. Sevmekten vazgeçmeyeceğime söz veriyorum.

Sevmek, Sevilmek. Karşındaki hak etmese bile bunu sürdürebilmek. Sırf kendi ruhun için. Benden büyük olan kalbimi kendime kanıtlamak için. Hatalarımı bile seveceğime, onları kucaklayacağıma ve sevgi enerjisinin üstümden akıp gitmesine izin vereceğime söz veriyorum.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın