İbrahim Saraçoğlu migren için çok basit kürler

0

İbrahim Saraçoğlu Migren İçin

Ülkemizde yüzde altmışın üzerinde migren hastası bulunuyor. Genel olarak migren tedavisi olmayan bir hastalık olarak bilinmektedir. Ancak İbrahim Saraçoğlu migren için çok basit kürler ve tedaviler öneriyor. Migren ataklar halinde gelen bir baş ağrısı çeşidi olmakta ve orta şiddette geçen bireylerin yanında çok daha yüksek şiddette bu atakları yaşayan bireyler bulunuyor. Gündelik hayatı engelleyen bir rahatsızlık ortaya çıkarmaktadır.

 

Migren Kimlerde Görülür?

 

Bu hastalık daha çok kadınlarda görülüyor. Erkeklerde görülme ihtimali daha az olmaktadır. Bunun temel nedeni ise hormonsal değişikliklerdir. Hasta olanların çoğunda hamleler ergenlik döneminde başlar. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu migren atakları geldiğinde kişinin tatlı isteklerinin arttığı bilinmektedir. Hazırlanacak olan bitkisel kürler ile dönemsel olarak rahatlama sağlanması mümkün olmaktadır.

 

 

 

Bir su bardağı suyun kaynarken içerisine bir tatlı kaşığı biberiye bitkisinin atılması ile 4-5 dakika kısık ateşte bu karışımın kaynaması gerekiyor. Bu karışım soğuduğunda herhangi bir şeker ilavesi olmadan içilmesi gereklidir. Ancak bu kürün sürekli kullanılması gerekiyor. Küre başlandığı ilk hafta her gün üç kez hazırlanarak taze taze içilmesi faydalı olacaktır. İkinci haftaya geçildiğinde ise günde iki kez hazırlanarak tüketilmesi gereklidir. Bu küre bir ay devam edilmesi gerekiyor. Bu kürün düzenli olarak takip edilmesi ile migren ataklarının arasının açıldığını görebilirsiniz. Bunun yanında ağrının şiddeti de azalacaktır. Bu kürü gut hastalığı içinde kullanabilir ve pozitif etkiler elde edebilirsiniz. Biberiye yerine bu kürde aslanpençesi de kullanılabilir. Bu bitkide aynı şekilde hazırlanmaktadır.

 

Bu kürün uygulanmasında 21 gün yapılan uygulamanın ardından 3 gün ara verilmesi öneriliyor. Sonrasında ise tekrar 21 günlük bir süre içerisinde kürün uygulanması gereklidir. Toplamda 42 günlük bir süre içerisinde bu kürün uygulamasının tamamlanması gereklidi

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın