İshale Ne İyi Gelir?

0

İshalin iyileştirmesi adına her zaman hekime gitmeye lüzum yoktur. Evde hazırlanabilecek kolay bir karışım ishali geçirerek, kesmektedir. 1 litrelik kaba oda sıcaklığında bekletilen su ilave edilir, ayrı iki tatlı kaşığı şeker ile tuz ilave edip karıştırılır. İshal sebebi ile tuvalete çıkıp akabinde 1 çay bardağı adına, ishalin doğal olarak kesen en kolay metotlardandır. İshal olunca herkes çok fazla sıvı içtim ondan dolayı oldu diye düşünceye kapılır ve iyileştirmesi için herhalde su tüketmemek gerekir der ki en büyük hatadır. İshal olup akabinde bedende su azalmakta, halsizlik baş gösteriri tesirleri daha kötü duruma gitmeye başlamaktadır. Bundan dolayı ishalin sebep olduğu yorgunluğun önüne geçmek adına su, meyve suyu içmeye özen gösterilerek fakat C vitamini abartmadan, çünkü ishalin uzunca sürmesine sebep olabilir.

İshali Geçiren En Hızlı Kür

Elinizin altında hamur mayası bulunuyorsa ufak bir parça kopararak, çay bardağına atılır, ılık su ilave edip karıştırılır. Burun kapatılarak tüketilir tadı güzel değildir fakat ishali birden kesmektedir. Bitkisel iyileştirme dendiğinde akıla gelen ilk kişi İbrahim Saraçoğlu olmaktadır. Kişilere sunduğu doğal kür aracılığıyla bir hayli sağlık problemlerine çare oluyor. İshali kesmeye yardımcı İbrahim Saraçoğlu bitkisel kürü: ev içinde maya bulunmuyor, başka ne ishali geçirmeye yardımcı olur ve keser? Hemen hemen herkesin evinde karanfil bulunur. Yemeklerden 1 saat önce kuru karanfili direkt yutulur. 3 ile 4 gün tatbik edilecek bu metot ishali kesmeye yardımcı olur. Direkt yutmakta zorlanan kişiler karanfilleri 2 parçaya ayırıp akabinde su bardağının içine katılır ve yemek öncesinde tüketilir. Bu bitkisel kür de ishali basit bir şekilde tedavi eder.

Uzun Süren İshal (Diyare) İçin Tarif

Uzun süreli ishal iyileştirmesi adına süpürge tohumu yerinde olacaktır. Aktardan satın alınan süpürge tohumundan 1 yemek kaşığı kadarı ezilir ve sabah kahvaltıdan evvel suyla beraber tüketilir. Öğlen ile akşam yemeğinde ise ebegümeci çayıyla uzun süren ishalin iyileştirmesi yapılabilir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın