Kadın olmak…

0

Sanırsam en zor konu bu olsa gerek. Kadın olmak!

Zarif, narin görüntüsünün arkasında hep çalışan üstün zeka mekanizması bulunan bu milleti, ne yener bilinmez. Çünkü kadınları tanımak için çok kadınla görüşmek yeterli değil. Kadınlar farklıdır. Bir kadını tanımak için bir gece geçirmek yeterli değildir. Bir ömür de…

Belki neye yenildiğini, hangi rengi, hangi çiçeği, hangi yemeği sevdiğini öğrenebilirsiniz. Ama bir olay sonucunda nasıl bir tepki vereceğini yada ne ile karşılaşacağınızı bilemezsin. Şiddet göstermeyen bu millet, sizi üstün zeka mekanizmasıyla sizi yerle bir edebilir. Zekası yada sevgisi yetmeyen erkeklerin göstermiş oldukları şiddet, kadınların ne kadar üstün olduğunu da göstermektedir.

Kadını anlamaya çalışmak başlı başına zaten hatadır. Kadın, her saniye yeniden doğabilir, yeni şeyler üretebilir. Onun hayatı ritm gibidir. Sadece eşlik etmeniz yeterlidir. dans eder gibi.., Eğer anlamaya çalışırsanız ayaklarınızdan olabilirsiniz, dikkat!

Erkeği anlamak kolay, keyfi, güzelliği seven bu millet, kadınlara karşı ise maalesef acımasız olabiliyorlar. Ne onların karakterlerine uygun nede zıt kadınlara heveslik duyguları hiç bitmiyor. Doyumsuzlukları sebebiyle hayatın her köşesinde bu sebepten ağlayan bir kadına denk gelirsiniz. Kadın ağladıkça mekanizma daha çok çalışır. Çünkü gözyaşlarından alınan güç ile üretmeye başlar. Şimdiden geçmiş olsun.

Hani kadınları anlamak zor derler ya, kadın olmak zor bilmezler,

Dinin zorlukların çoğu kadın üzerine, şiddet kadın üzerine, toplumsal baskı kadın üzerine…

Güçlü olan bir milleti şiddet ve kurallarla kalıplaştırıp sınıflandırmak kolaydır. Çünkü milleti millete kırdırmak denen şey bu olsa gerek. Kadını ancak bir kadın yener. Ve bunu erkekler kurallarla çok rahat yapar. Hani çok akıllı olan bu kadınların mekanizması burda yavaşlıyor gözükse de, perdenin arkasındaki asıl kişiyi hiç görmezler…

Mekanizma bir gün bozulacak. Ve o gün yargılanıp, hak aradığınızda suçlu bulunacaksınız.

Kadınsız,dünya düşünün, korkunç gözüküyor değil mi?

Bence hayır.

Kadınsız dünya, erkeği bir hafta etkiler. Neden mi? Erkek düzene sayemizde alıştı. Bir kaç hafta sonra düzen, temizlik, yemek konusunda profesyonelleşip, hatta eğlenmeye başlar. Çünkü erkek bilir, mecbur bu düzen kurulacak, birşeyler yapılacak. Ama işin hep kestirme yollunu bulurlar. Ve dünyanın ömrü çok da uzun süre olmaz.

Dünyaya biz geri gelsek bizim işimizi beğenmezler ama yine bütün işi bir şekilde bize kitlerler. Ve biz de teslim alırız.

Erkek yapar arkaşlar. Sadece bilir ki kadın istediği zaman olur ve yapar. bu yüzden çoğu erkek evlenmek ister.

Ama erkeksiz bir dünya da kadın, ya çok savaşa neden olur, ya da herkes aç kalır. Kadın herşeyi ya erkek yada evladı için yapar.

Bu bir denge. Ve bu dengede kadını iterseniz sizde düşerseniz. Aynı şekilde erkek içinde geçerli.

Yani net olalım, kadını anlamaya çalışmayın. Bu bir düzen meselesi…

Bence artık gerçekten eşit olmayız…

Sevgiyle ve mutlu kalın.

Ayse Döngü

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın