Kadınlar Aldatıldığını Nasıl Anlarlar?

0

Kadınlar Aldatıldığını Nasıl Anlarlar?

Kadınlar dünyanın en güzel varlıkları. Kimisi anne, kimisi evinin hanımı kimisi ise iş hayatının yetenekli emekçileri… Doğarlar, büyürler, çalışırlar ve evlenirler. Anne olurlar, eş olurlar. Mutlu ederler, bazen de mutsuz olurlar. Hayatın yolları her zaman gülleri değil bazen de dikenleri sunar önümüze.

 

 Evlilikte Kadın

 

Bir kadın aslında gerçek hayatına evlendikten sonra başlar. Evlilik, yeni bir yuvadan çok yeni sorumlulukların mekanıdır. Bir kocaya eş, bir bebeğe anne olurlar. Belki koca bir evin hanımı olup, belki de iş hayatına adım atarlar. Mutlu olmak için çalışırlar, mutlu olurlar. Bazen de hayatlarının en büyük hüznüne kapılırlar. Aldatılırlar.

 

 Evlilikte Aldatma

 

Bir kadının başına gelebilecek en büyük talihsizlik aldatılmasıdır. Bu olay, kadının kendisine güveninin tükenmesi ve hayatının yeni bir kapıdan geçerek değişeceğine dalalettir. Aslında aldatılma olayı kadın tarafından çok kolay anlaşılmakta. Çünkü erkeklerin genelde bunu saklama kabiliyeti oldukça zor. Erkek ve kadınların akıl yapısı gerçekten yaradılıştan farklı. Mesela bir kadın bir konu hakkında soru sorduğunuzda “yok bir şey” diyorsa kesinlikle bir şey vardır ve yaklaşan fırtınanın habercisidir. Ancak bir erkek “yok bir şey” diyorsa gerçekten yoktur. İşte tam da bu durumdan ötürü bir erkeğin aldatmayı saklaması da oldukça zordur, kadın her şeyin altında mutlaka bir sebep arayan şüpheci ve karmaşık bir yapıdadır. Eşinize durduk yere bir buket gül getirmeniz bile kadını şüphelenmeye itebilir. Kadının şüpheye düşmesi adeta bir ajan gibi sessiz ve sakince sizi takibe almasına neden olur.

 

 Aldatma Sebepleri ve Durumun Ortaya Çıkması

 

Günümüzde aldatmaların çoğu sosyal medya ve internetin hayatımıza hızlı girişiyle artış gösterdi. Elimizdeki cep telefonları artık iletişimin son noktası ve birçok aldatmaya da imkân tanıyor. Kadınlar ise genelde eşlerini iyi gözlemliyor ise durumu çok çabuk fark edebiliyor. Mesela erkeğin telefon ile çok sık ilgileniyor olması, telefonuna kilit koyması ya da telefonu ortada bırakmadan tuvalete bile girerken yanında götürmesi bir şüphe sebebi. Eşin sık sık işi bahane ederek eve geç gelmesi, ailesine normal şartlarda ayırdığı zamanı daraltması ve ilgi alanlarının değişmesi de aldatmaya yönelik hareketlerden bazılarıdır. Bu gibi durumlar kadınların aldatılıyor muyum sorusuna sebep verir ve takibe geçmesini tetikler. Böylece kadın aldatıldığını çok kolay anlayabilir. Bazı erkekler aldatma sürecinde olduğunda eşine karşı da oldukça uzaklaşmaya başlar, bazıları ise tam tersine daha düşkün olup durumu fark ettirmemeye çaba gösterir. Her iki durum için de kadın mutlaka aldatıldığını anlar. Ancak bazı aldatmalar daha acıdır. Mesela kadının en yakın kız arkadaşı ve eşi arasındaki yakınlaşma anlaşılmayabilir. Kadın bu noktada hissetse bile yakıştıramaz ve bu konuyu düşündükçe de kendinde suç bulur. İşte bu tarz olaylarda kadın anlasa bile bir atakta bulunamaz. Ancak zaman içinde mutlaka durumu algılar ve acı da olsa ortaya çıkarır. Evlilikte aldatmanın ortaya çıkmasında çoğu zaman cinsel hayat da etkilidir. Bazen eşler birbirinden anlamsız bir uzaklaşma içine girdiyse kadın bunu algılayarak altında aldatma faktörlerini aramaya başlar. Nitekim, kadının iç güdüleri ve yaradılışı nedeni ile bu konuları algılaması yüksek ihtimaldir.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın