Kadınların Orgazm Taklidi Yapma Sebepleri

0

Kadınların Orgazm Taklidi 

 

Yapılan araştırmalar sonucunda dünya üzerinde cinsel hayatı bulunan kadınların yalnızca %20’sinin orgazm olabildiği sonucuna ulaşılmıştır. Bunun çok çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Özellikle ön sevişmenin yetersiz olması, partnerini mutlu etmeye yoğunlaşarak kendini unutmak, hamile kalma korkusu, alkolik olmak veya partnerin yaşadığı iktidarsızlık problemi gibi sorunlar kadınların orgazm olamamasına sebep olabilmektedir. Partnerler bu gibi durumlarda cinsellik yaşamadan önce konuşmalı ve birbirlerini anlamalıdırlar. Bu sorunları kendi başına yaşayan kadın cinselliğe odaklanamama sorunu yaşamaktadır.

 

Kadınların orgazm taklidi yapma sebepleri 4 ana başlık altında toplanmıştır, bunlar;

 

  1. Cinsel birleşme esnasında partneri üzmek istememeleri: Çoğu kadın cinsel birleşme sonrasında partnerinin mutsuz olmasını ve kendini yetersiz hissetmesini istemediği için orgazm taklidi yapmaktadır. Bu şekilde yaptığında karşı tarafın yaşayacağı problemleri önleyerek kendisi için problem yaratmaktadır. Sahte orgazm partnerlerin birbirlerini tanıyamamalarına sebep olarak kötü cinsel hayata sebep olmaktadır.

 

  1. Özgüven problemi ve korku: Kadınların cinsel birleşme ile birleştirdiği iki duygu korku ve özgüven problemidir. Özellikle ülkemizde çoğu kadın ışık açıkken cinsel birleşme yaşamayı istememektedir. Bu problemi aşamayan kadınların fantezilerini ve isteklerini partnerlerine anlatabilmesi imkânsızdır. Kadının kendini anlatamaması ve sıkması sonucunda partneri de durumdan zamanla sıkılmaktadır. Özgüven problemi gibi, hamile kalma korkusu, beğenilmeme korkusu ve yetersiz kalma korkusu da orgazm taklidine sebep olmaktadır. Partnerlerin cinsellik yaşamadan önce birbirleri ile iletişim kurmaları bu problemin çözümüdür.

 

  1. Orgazm taklidi yaparak gerçekten orgazm olabilirim düşüncesi: Cinselliği bilmeyen ve konuşamayan toplumlarda özellikle orgazmı bilmemekten kaynaklanan problemlerden biri de bu, orgazm olabilmek için taklit yapma düşüncesidir. Oysa orgazm taklidi ile partnerin kadını orgazm etme isteği geçmiş olur ve kendisine yönelir. Böylece kadının orgazm olması daha da zor hale gelir.

 

  1. Cinsel birleşmenin sonlanması için orgazm taklidi yapmak: Son madde olan cinsel birleşmeyi bitirme isteği de büyük ölçüde yetersiz ön sevişmeden kaynaklanmaktadır. Yeterince uyarılmamış olan kadın bedeni cinsel birleşme başlamış olsa bile devam ettirmek istemez ya da bir an önce bitmesini ister. Böylece orgazm taklidi yaparak bu soruna çözüm bulduğuna inanır. Bu problemlerin tamamı aslında iletişim eksikliğine dayanmaktadır.

 

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın