Karnı Düzleştirmenin önemli Gizemleri

0

 

Sıkı bir karın her zaman çekici ve alımlı görünmenizi sağlar.

 

Giydiğiniz her şey üzerinize daha hoş oturur ve imrenilen bir bedenin başı orantılı bir karın ile olasıdır. İşte yapmanız gerekenler:

 

1-Duruşunuza Dikkat

 

Ayakta dururken daha iyi bir duruş karın adalelerinin doğru çalışmasını sağlar. Kulaklarınız omuz hizasında olmalı ve dizlerinizi kırmamalısınız. Omuzlarınızın ön kısmı askıya gömlek astığınız gibi düz olmalıdır. Öne doğru eğik durursanız kamburunuz çıkar ve zamanla kalıcı olabilir. Ağırlığınızı topuklarınıza verin. Bu sayede hem muntazam bir duruşa hem de sıhhatli karın adalelerine sahip olacaksınız.

 

2-Fotoğrafın Tamını Düşünün!

 

Karın adalelerinizi çalıştırırken bedeninizin değişik kısımlarını önemsememe etmeyin. Sıkı bir karın için misalin sırt ve bel kısmında bulunan adalelerin de gidişatı oldukça ehemmiyetlidir. Ayrıca balanslı bir şekilde tüm bedeni çalıştırmazsanız karnınız sıkı ancak değişik yerler gevşek kalacaktır.

 

3-Kano Dönüşü

 

Dik durun, ayaklarınızı omuz hizasında ayırın. Ellerinizi birleştirin ve kürek sürüklediğinizi hayal edin. Sağ ve sol tarafınıza doğru birleştirdiğiniz ellerinizi kanoda oturur gibi kürek hareketini 20 kere yapın. Hareketleri yaparken derin soluk almaya dikkat edin.

 

Gergin bir karına kavuşmak hayal değil! İşte seksi bir beden için bırakılmazınız olacak mahsuller!

4-Kedi Tekmesi

 

Ayaklarınızı birleştirip dik durun. Kollarınızı uçak kanatları gibi açın. Soluk verin ve aynı zamanda bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarıya kaldırın. Kollarınız önünüzde paralel olrak durmalı. Her bir bacak için 20 kere aynı hareketi yapın. Bu sayede bu bölgede bulunan adalelerinizin çalışacak ve yağ yakımı çoğalacaktır.

 

5- Esneme

 

Dik durun, topuklarınızı birleştirin ve ellerinizi karnınızın altında kilitleyin. Soluk verin ve kollarınızı esnetebildiğiniz kadar alt doğru itin. Aynı zamanda parmak ucunuza kalkmaya çalışın. Bu biçimde 10 kere aynı hareketi yineleyin.

 

6-Yemenize Dikkat!

 

Ne kadar egzersiz yaparsanız yapın, yediklerinize dikkat etmediğiniz takdirde karnınızı istediğiniz şekle sokamazsınız.  Unutmayın mideniz karnınızda bulunuyor ve onun tıka absa dolu olması hoşluğunuza gölge düşürecektir.

 

7-Reelci Olun!

 

Genleriniz bedeninizin biçiminde ehemmiyetli bir rol oynar. Ancak nasıl olsa ailemdeki herkes kilolu diye tatlılara atak etmek de doğru değildir. İstediğiniz takdirde ve reelci gayeler koyduğunuzda motive olduğunuzu ve sansasyonel bir bedene sahip olmanın o kadar da güç olmadığını göreceksiniz.

 

8-Acele Etmeyin!

 

Kimse bir günde mükemmel bir karına kavuşmuyor. Sabırla çalıştığınızda ve günde yalnızca 20 dakikanızı ayırdığınızda çok zaman geçmeden istediğiniz miktarlara erişeceksiniz. Unutmayın! Her şeyin başı sabır…

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın