Kilo problemi olan bayanlar için çözüm olabilecek besinler

0

Su İçsem Yarıyor ! 

Su içsem yarıyor diyen bayanlarımız kimi zaman haklılar çünkü, eğer kilo almaya yatkın bir metabolizmanız varsa gerçekten de kilo vermek veya almamaya çalışmak hiçte kolay değil. Biz ne kadar spor yaparsak yapalım metabolizmamız yavaş çalıştığı için normal bir insandan 2 kat daha fazla spor yapıp daha az yememiz gerekiyor buna çözüm olabilecek bir kaç besini sizlere sunuyoruz.

Yeşil yapraklı sebzeler

Bu sebzeler sindirime yardımcı olmada çok harika besinlerden bir tanesidir. Sindirimi düzenler, yağ yakımını hızlandırır, Obeziteyi engeller ve metabolizmayı hızlandırır. Eğer sizde dümdüz bir karın istiyorsanız yeşil sebzeler şart.

Karpuz

Özellikle yaz aylarında içimizi ferahlatan karpuz kilo vermemize yardımcı olur. Bu besin tam bir vitamin ve mineral deposudur. Ramazan aylarınında sahurda vazgeçilmezi olan bu meyvenin asıl tüketilmesinin nedeni. gerçekten karnınızı tok tutması ve gün içerisinde ihtiyacınız olan vitamin ve minerallarin çoğunun bu meyvede bulunmasıdır.

İşlenmemiş badem

Badem de çok fazla mineral, vitamin ve aynı zamanda protein bulunmaktadır. Badem daha genç ve esnek bir cilde sahip olmanızı sağlar ve metabolizmayı hızlandırmada yardımcı olur. Kas yapımında da tüketebileceğiniz kas yapımına yardımcı olabilecek bir kuru yemiştir fakat burda dikkat etmemiz gereken nokta bademin tuzsuz ve işlenmemiş olmasıdır.

Elma

Karnımızı tok tutar ve vücudumuzdaki sindirim sorunlarını düzeltip metabolizmayı hızlandırır bu da yağ yakımına yardımcı olmasını sağlar.

Avokado

Bu meyvenin gerçekten çok harika ve saymakla bitiremeyeceğimiz özellikleri bulunmakta. en iyi özelliklerinden bir kaçı :

Damar tıkanıklıklarını önlemesi ve kan basıncını düzenlemesi,

kan akışını hızlandırması ve aynı zamanda yağ yakımını hızlandırması,

ve kadınlar için en önemliside Avokado yağının göğüs kanseri riskini önlemesidir.

Salatalık

Geçtiğimiz günlerde yayınlandığımız cilt maskesi adlı konuda da belirttiğimiz gibi cilt için efsanevi özellikleri olan salatalık içerdiği lifler ve zengin vitaminlerden dolayı sindirim sisteminin düzenlemede yardımcı olur, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını sağlar.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın