Koç burcu olan bayanların gizemli yanları

0

Koç burcu ateş grubunda yer alır ve burçlar kuşağında yer alan ilk burçda koç burcudur. Adeta Yeniden başlamanın ve uyanışın sembolüdür.

Koç burcu olan insanlar doğasında lider ruhu taşıyan insanlardır fakat çok fazla heyecanlı olmaları, sinirli yapıları ve otoriter olmaları kimi zaman bu durumu engelleyebilir niteliktedir.

Koç burcuna sahip olan kadınlar aceleci ve sabırsızdır. Heyecanlı yapısı ve başkalarının öğütlerine aldırış etmeyen tutumlarından dolayı Koç burcu kadının başı sıkça derde girebilir. Sabırsız olmasından dolayı, sıkıldığı ya da bıktığı anda zarara uğrar. Bir işi başkasına devretmeye her an eğilimlidir. Düşünmeden ani kararlar alabilir ve bu yüzden olumsuz sonuçlar yaşayabilir. Kararlar vermeden önce çok iyi düşünüp, taşınmalı ve bu yolun ne kadar doğru olup olmadığına karar vermeli, başarıya ulaşmak için en doğru yöntemin doğal enerjisini kullanma olduğunun farkına varmalıdır. Başarılı biri olması bu şekilde daha da kolay olacaktır.

Hırsları ve bencilliği yüzünden daima en iyi ve en yüksekte olmak isterler ve zirveye ulaşmak için bu yolda her şeyi göze alırlar. Ama bu çokta kolay olmayacaktır çünkü gereken sabrı her zaman gösteremez ve enerjisi insanlara karşı davranışlarında esnek yapıda değildir.

Hareketleri, hızlı, aktif ve planlıdır. Burcun kadını oldukça çekici, baş döndürücü ve etkilidir. Renk olarak kırmızı burcun en güçlü rengidir, Yakut ise uğurlu taşıdır. Koç insanı, değişkenliklerin bir temsilcisi olarak bilinir. Gerçekten de Koç burcu kadını, bir kurt kadar cesur ve hatta atılgan olabilir. Koç burcu insanını sonuna kadar zorlamamak veya her yolu kapatıp köşeye kıstırmamak doğru bir davranış olacaktır. Koç burcu kadınını arada bir yalnız bırakın çünkü yalnız kalmak ve içindeki özlemi arttıracak ve daha mutlu olarak dönüşler yapacaktır. Kısır, durağan ve rutin bir hayat hiç koç burcuna göre değildir.

İstekleri çok fazladır ve bu taleplerin hemen olmasını isterler asla bekleyemezler. Bu sabırsızlık birazda koç burcu kadının içinden gelen sabırsızlıktan kaynaklanmaktadır. Çok çabuk sinirlenip çocuk gibi küsebilirler ancak sabırlı olursanız bu durum çok fazla uzun sürmez.

İş hayatlarında son derece disiplinli çalışma gösterirler ve sorumluluklarının bilincinde olan bu burç olumlu enerjilerini iş hayatına yansıtan ve yeteneklerini bu yönde kullanan bilinçli kişilerdir. İçinde bulundukları zor durumlardan çok etkili kararlar alarak rahatlıkla çıkarlar.

Koç kadınları hayata ve yaşamaya öylesine kuvvetli bir bağ ile bağlıdır ki, bu bağın bir parçası da siz olduğunuz için kendinizi ancak şanslı sayabilirsiniz.

Bu burcun kadını hareketliliği, konuşkan ve girişimci yapısıyla gittiği her ortamda dikkat çeker. Oldukça da esprili yapısı olan koç burcu kadını alımlı, atletik yapılı ve oldukça narindir. Eleştirmeyi sever ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde, ortamda cazibe ve farklılığıyla mutlaka dikkatleri üzerine çeker.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın