Lazer epilasyon işe yarar mı ?

0

Lazer epilasyonu işe yarar mı ? faydaları veya zararları var mı ? bu konumuzda onu anlatacağız.

 

Lazer epilasyon nedir ve ne işe yarar ?

 

Lazer epilsayon; vücudun her bölgesindeki istenmeyen kıl ve tüylere köklerinden etki ederek kurutma yöntemidir diyebiliriz.
Bu işlem sonucunda tüylerin kalıcı olarak çıkmaması ve uzama hızının azalması gibi başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Lazer epilasyonları 3 veya 6 aylık periyotlar halinde uygulanan seans türleri vardır bu seanslar sizin yapınıza göre değişir.

Çok fazla kullanılan bir yöntemdir bundan dolayı her yerde rahatça ulaşabileceğiniz lazer epilasyon merkezi bulunabilir.

 

Lazer epilasyon ücretleri nedir ?

 

Günümüzde uygun fiyatlara herkesin yaptırabileceği ücretlendirme ile düzenlenmiştir. Yani yaklaşık minimum 1500TL ye kadar uygulanabilmektedir.

Fiyatlar tabii ki uygulanacak bölgelere göre değişmektedir. Örneğin sadece bikini bölgesi için yaptırmak isterseniz daha da uygun fiyata mümkün olabilir veya Tüm vücut için yapılması halinde daha fazla olabilir.

 

Peki bu lazer epilasyonu işe yarıyor mu ?

 

Bu olayda vücudunuzun ve derinizin yapısı önemlidir. Tabii ki tek seansta tamamen yok olması imkansızdır belirli periyotlarla 4-5 seans civarlarında istenmeyen tüylerden %90-95 arasında kurtulursunuz fakat bu oran sizin tüylerinizin çıkmayacağı anlamına gelmemeli yaklaşık altı aylık bir süreç içerisinde tekrar tüylenme sorunu ile karşı karşıya gelebilirsiniz buda sizin hormonal yapınızdan kaynaklanmaktadır.

 

Lazer epilasyonuna uygun cilt tipleri ?

 

Koyu tenli bayanlarda açık tenli bayanlara göre daha daha olumlu sonuçlar veriyor bunun sebebi ise açık tenli bayanlarda köklerin tespiti koyu tenli bayanların köklerinin tespitine oranla daha zor bir olaydır ve köke yapılacak kurutma işlemi daha zordur.

Hassas ciltli bayanlar ve cit tipine benzer ciltlerde lazer işlemine fazla tepki verebilirler. Lazer işlemi yapılan bölgede yanma ve benzeri sorunlar baş gösterebilir. Cildinizin hassas olduğunu düşünüyorsanız cilt doktoruna danışmanızı öneririz.

 

Lazer epilasyonu acı verir mi ?

 

Acı tabii ki veriyor fakat ciddi ve büyütülecek derecede bir acı vermediğini söyleyebiliriz. Tabii ki bu ciltden cilde değişebilir ve acıyı önlemek amacı ile epilasyon işleminden önce lokal anestezi uygulanır ve acı hissetmezsiniz.

Lazer işleminden sonraki günlerde güneş ışığından uzak durmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir ayrıca lazer uygulanan bölgede kızarıklık, kaşıntı veya şişmeler meydana gelebilir.Bu durumlarda soğuk su torbası ve buz ile hafifletebilirsiniz.

ufak bir toparlama yapmak gerekirse;

seanslara vaktinde ve düzenli şekilde katılırsanız uzmanların verdiği tavsiyeleri dikkate alırsanız tüyler kesinlikle geri çıkmaz. Lazer epilasyonu vücudunuzun tüm bölgelere uygulanabilir. Genital bölgenize zarar vermez fakat radyasyon işleminden dolayı hamile bayanların kullanmaması daha doğru olabilir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın