Makyaj temizleme nasıl olmalı

0

 

Cilt bakımının en ehemmiyetli adımlarından biri yatmadan evvel makyajınızı arınmaktır. Öğreniyoruz, kimi zaman makyajınızı çıkarmaya eriniyorsunuz. Ancak makyajla yatmak, cildinizde iltihaplı sivilceden erken ihtiyarlamaya bir hayli cilt problemine yol açabilir. Peki, makyajtemizlemeyi doğru bir biçimde yapıyor musunuz? Yüksek Topuklar takımı olarak sizler için, makyajınızı paklerken dikkat faktörüz gerekenleri listeledik.

 

Cilt tipinize uygun arınıcı seçin!

Tesirli bir cilt bakımı için cilt tipinize uygun mahsuller seçim etmelisiniz. Makyajınızı arınmak için kullandığınız arınıcı mahsul cilt tipinize uyuyor mu? Yağlı, kuru, karma, gözenekli… Cilt tipinize ve temenninize uygun mahsulleri cilt bakım rutininize ilave ederek sıhhatli bir cilde sahip olabilirsiniz.

Mahsulü doğru kullandığınızdan emin olun!

Cilt tipinize uygun mahsulü buldunuz. Peki, bu mahsulü doğru kullandığınıza emin misiniz? Makyaj arınıcıyı cildinizde köpürttükten sonra hemen durulamaktan kaçının. Jel, köpük gibi arınıcı mahsullerden bütün fayda görmek için cildinizde bir müddet bekletmelisiniz. Krem, losyon gibi arınıcılar seçim ediyorsanız bu tip mahsulleri parmaklarınızla, dairesel hareketler yaparak cildinize iyice yedirmelisiniz.

Sıcak su kullanmaktan kaçının!

Özellikle kış aylarında çok hoş ve hafifletici gelse de, suratınızı paklerken sıcak su kullanmamaya dikkat edin. Sıcak su ciltteki natürel yağı yok eder ve sebum balansını bozar. Hoş bir cilt için en doğrusu ılık su kullanmaktır.

 

 

Cildinizi kesinlikle durulayın!

Miskin bayanların kurtarıcısı makyaj mendilleri, makyajı bütün olarak arınmaz. Siz arınıldığını düşünseniz de muhakkak bir noktadan sonra aynı mendille makyajınızı cildinizde dolaştırmış olursunuz. Bu surattan, makyaj arınma mendili kullandıktan sonra cildinizi kesinlikle suyla durulamalısınız.

Kullandığınız havluya dikkat edin!

Makyajınızı arındıktan sonra kullandığınız havlunun nemli olmamasına dikkat edin. Nemli havlularda bakteri birikimi olur, bu da cilt problemlerini birliktesi getirir. Bu sebeple tek kullanımlık, yumuşak fiber havlular seçim etmelisiniz. Kağıt havlular da hem pratik hem de cildiniz için sıhhatli bir seçimdir. Ayrıca, suratınızı kurularken havluyu tampon hareketlerle kullanmaya itina gösterin. Böylece, cildinizde oluşacak buruşukluk ve sarkmaları geciktirebilirsiniz.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın