Muska Nedir ,Hangi Amaçla Yapılır

0

İnsan yaşamı boyunca sahip olduğu eşya ya da varlıklar büyük önem taşımaktadır. Ancak görünen değerlerin dışında bir de maneviyat içeren değerler söz konusudur. Enerjisel boyuttaki bazı esaslarda, insan yaşamını direk olarak etkileyen unsurlar bulunduğu kabul edilmektedir. Özellikle nazar vb. kötülüklerden, şer saçan bakışlardan ve kötü sözlerin enerjisinden, ayrıca büyüden korunmak için muska kullanımı oldukça yaygın bir ritüeldir.

Muska, üzerimizde taşıyabileceğimiz ya da bulunduğumuz ortamın herhangi bir yerine koyabileceğimiz, yapılış amacına göre iyi ya da şer enerji barındıran nesnelerdir denilebilir.

Muska Yapmak Nedir?
Genellikle ayet ve dualarla beraber hazırlanmış olan, üçgen biçimindeki deri paket içerisinde bulunan kâğıt, katlanır ve bir kolye biçiminde boyuna asılmaktadır. Arapça yazılarla beraber içeriği bir hayli zengin olan bu unsur, insanları kötülükten korumaktadır ve inançlı insanlar için gerçekten önemli olan manevi yönü desteklemektedir. Genellikle üçgen şeklinde katlanan bu muska birçok insanın boynunda yer almaktadır. Neredeyse hayatın bir parçası olmuştur ve birçok yerde kullanılmak amacıyla insanlara fikir vermiş ve öncü olmuştur.

Muska Nerelerde Kullanılır?
Muska nedir sorusunun cevabından sonra bir de nerelerde kullanılır diye bakmak gerekmektedir. Muskanın çeşitli amaçları ve metotları, farklı uygulama yöntemleri vardır. Özellikle insanlara zarar vermek amacıyla ve kötü niyetle yapılan büyü muskası, kişilerin yaşamını olumsuz etkilemesi amacıyla yapılmaktadır. İyi niyetli yazılanlar ise insanları manevi olarak rahatlatmakta ve kötülüklerden korumaktadır. Muska, hastalık, nazar, kısmet açmak, büyülerden korunmak gibi farklı amaçlar için yazılabilmektedir. Toplumumuzda çok fazla kabul gördüğü için pek çok kişi ya üstünde taşımak veya evinde bulundurmak amacıyla muska yazdırmaktadır.

Muska Yapmak Günah mı?

Çevremizde fark ettiğimiz ya da etmediğimiz pek çok şer enerji dolaşmaktadır. Özellikle niyeti kötülüğe hizmet eden, kıskanan ve çekemediği kişilere kötülük yapıp, kendi egosunu tatmin etmek, hedefine ulaşmak için zarar vermek isteyen kişilerin sayısı azımsanamaz. Tüm bunlardan korunmak için yapılan iyi niyetli ve şifa veren, bazı hastalıkları ve kötülükleri uzak tutan muskanın, hiçbir sakıncası olmadığı öne sürülmektedir. Bu muskalar tamamen enerjiyi olumlu yönde kullanmak adına yapılmaktadır.

Fakat oldukça önemli olan bazı konulara özen gösterilmelidir. Muska yaparken resim ve işaretler kullanılmamalıdır. Manası bilinmeyen bir takım bilgiler veya tılsımlı sayılar, sözcükler ile muska yapmak doğru değildir. Muskayı yazacak olan kişinin, dini bilgisinin üst düzey olması ve mutlaka Arapça biliyor olması gerekmektedir. Çünkü yazılar Kur’an’dan alınan ayet ve dualardan oluşmaktadır.

Evde Muska Bulmak Ne Anlama Gelir?

Kötü amaçlar için yapılan muskalar zarar verilmek istenilen kişinin evine, iş yerine konabilmektedir. Evde bulunan muska kağıt üzerine yazılmış ise ateşle yakılmalı ya da sirkeli suyun içerisine konup eridikten sonra dökülmelidir. Toprağa gömülebilir ya da akarsuya, denize atılabilir. Büyülü muska, bir metal üzerine yazılmışsa ateşte eritip yok edilmelidir. Muska bulunduktan sonra, üzerinde büyü olup olmadığına muhakkak bakılmalıdır.

Muska bozdurmak için profesyonel birinden yardım almak önemlidir. Büyü ve muska ilmi hakkında bilgisi olmayan kişiler, muska bozmak ya da muska yapmak gibi tehlikeli işlere karışmamalıdırlar. Bu gibi durumlarda istenilmeyen olumsuz olaylar ile karşılaşmak olasıdır. Bu sebeple muska bozma işini, işinde uzman, ilim sahibi kişilere bırakmak en doğrusudur.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın