Pasif Jimnastik İle Zayıflama

0

Pasif Jimnastik İle Zayıflama

 

Daha çok bölgesel zayıflamak için kullanılan pasif jimnastik ile vücudun belli kısımları incelmekte ve kişinin proporsiyon yapısı düzeltilmekte ayrıca fazla ve inatçı yağlarından kurtulması sağlanmaktadır. Ancak diyet yapmadan bu metodun kullanılması sonucu çok fazla değiştirmeyecektir. Bir süre sonra yakılan yağlar tekrar vücuda deri dönecektir.

 

 Pasif Jimnastik Nedir?

 

Vücudun zayıflaması istenilen bölgelerine pedler yardımı ile elektrik kabloları takılmakta ve bağlı olunan cihaz üzerinden düşük düşük voltajlarda radyo dalgaları şeklinde akımlar gönderilmektedir. Tabi bu işlem öncesinde vücut bu bölgelere konulan havlulara sarılı sıcak su torbaları ile ısıtılmakta ve belli bir sıcaklığa geldiğinde bu işleme geçilmektedir. Her kişiye özel program seçilir ve seanslar halinde yapılır. 10-15 veya 20 seans gibi periyodik seanslarda yapılır. Her seans 30-35 dakika almaktadır. Çalışan kas gruplarının yanında çalışmayan kas grupları bu radyo dalgaları ile aktif kale gelerek sanki spor yapıyor gibi harekete geçerek yağ yakmaya başlar.

 

Bir çeşit elektrikle yapılan terapi yöntemidir. Daha çok fizik tedavi yöntemiyle yapılan terapi gibi düşünülebilir buradaki hedef hastalıktan ziyade kasları harekete geçirerek yağ yakımını artırmak ve bu uyarıcı etki sonucu bölgesel zayıflamak.

 

 Kimler İçin Uygulanabilir?

 

Doktorların önerdiği kalp pili gibi önemli sağlık sorunları olmayan her kilo alan ve veremeyen kişiye uygulanabilir. Özellikle gün içinde oturarak çalışan hiç hareket edemeyen ve biraz da açık söylemek gerekirse tembellik yapan hareketsiz yaşamı seçen insanların tercih edebileceği bir zayıflama yöntemidir. Görülüyor ki amaç para kazanmanın yanı sıra insan sağlığı için çareler üretmek. Ancak elektro terapi biraz can yakıcı gibi görünse de aslında öyle olmayan bir süre sonra alışılabilir akımlar halini aldığından cesaretle yapılabilecek bir zayıflama metodudur. Özel sağlık kuruluşları sertifikalı zayıflama merkezlerinde yaptırılmalıdır. Uzman ve bu iş için ehliyetli olan kişilere yaptırılmalıdır.

 

Yaygın kullanılan bir yöntemdir. Biraz maliyetli bir yöntemdir. Ancak sonuçları açısından kişilerin fayda sağlayacağı bir fiziksel görüntü için değer bir yöntemdir.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın