RÜYADA DENİZ GÖRMEK

0

Deniz manzarası beraberinde sakinleştirici, neredeyse melankolik bir şeyler getirebilir. Bununla birlikte, deniz aynı zamanda tehlikeleri de barındırabilir ve bilinmeyen bir derinliğe tanıklık edebilir. Rüyada deniz görmek, bir kişinin tüm bilinçaltını içerir. Rüyanın düşüncelerini, duygularını ve umutlarını yansıtır. Ayrıca deniz, özgürlük ve bağımsızlık hayalini kurma arzusu rüyasında duruyor. Çoğu zaman kişi uyanık dünyada daraldığının bile farkında değildir. Deniz, bu özlemin üstesinden gelmek için bir ipucu olarak görünebilir.

Rüyada deniz görmenin, rüyada nasıl göründüğü de önemlidir. Su sakinse, huzurlu zamanlar demektir. Ancak deniz fırtınalı ve çalkantılıysa bu, insanın içten içe çok huzursuz olduğunu gösterir. O zaman bu, gerçek hayatta duyguların sürekli iniş çıkışları ve bunlarla birlikte gelen duygusal kaos üzerinde çalışmanız gerektiğinin bir işaretidir.

Rüyanızda Pasifik’te yıkanıyorsanız, bu bir rahatlama ve dinginliğin sembolüdür. Önünüzde sessiz bir zamanınız var, endişelerinizi bir süre geride bırakabilir ve kaygısız hayatınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Rüyanızda denize girip gelgitte boğulursanız, endişelenmenize gerek yok: rüyadaki bu resim, yalnızca bazı stresli endişelerden kurtulacağını temsil edebilir. Bir çocuk bir rüyada suda boğulursa, bu onun mevcut yaşam durumuyla aşırı gerginliğini sembolize eder.

Rüyada deniz görmek, yeni kıyılara, yeni bir yaşam evresine ve bununla birlikte kendi kişiliğinizde bir değişikliği sembolize eder. Burada başlangıcı ilan edilen “yolculuk nereye gidiyor” ancak rüya bağlamında yorumlanabilir. Öyleyse karşılaştığınız diğer rüya sembollerine dikkat edin. Rüyada deniz görmek ve denizle olan ilişkiniz, değişime yönelik duygularınızı ifade eder. Örneğin, boğulma tehdidi altındaysanız, bu sizin değişim korkunuzu gösterir.

Erkekler bir denizkızı veya daha çok denizkızlarını görmeyi hayal ederse veyahut rüyalarında görürlerse, bu cinsel bağlantıların muhtemel olduğu ve aynı zamanda da bu durum, serbest bırakılmak isteyen cinsel tıkanıklıkları gösterir. Üretkenlik, şehvet ve yaratıcı ruh, hayalperestin hayatında yaklaşan değişiklikleri belirler.

Deniz ürünleri de bu kategoride ve de rüyada önemli olabilir. Deniz rüyasında balık, karides, ıstakoz, mersin balığı, denizatı, kılıç balığı, istiridye ve hatta midye görülüyorsa, bunların sembolizmi rüya analizine dâhil edilmelidir.

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın