Saç Dökülmelerine Karşı Önlem Nasıl Alınır?

0

Geçmişten günümüze olan zamanlarda sürekli saç dökülmelerinde artışlar olmaktadır. İnsanlarımızda genelde kel problemleriyle karşı karşıya gelmektedir. Bu problemlere karşı ise her zaman çözümler aranmaktadır. Ancak bazı yöntemler ile tekrardan yeni saçlar ekilerek yapılması mümkün hale gelmiştir. Ancak yepyeni teknoloji ile birlikte insanların dökülen saçlarının yerine yenilerini çıkarmak için yeni yöntemler bulunmuştur. Öncelikle bu saç dökülmelerinin en büyük sebepleri ise geçmiş yıllarındaki zamanlarda kişiler saçları için bilgi sahibi olmadıkları için ve bakım yapmadıklarından dolayı saç dökülmeleri ile karşı karşıya gelmektedirler. Günümüzde artık bu sorunlara tedavi yöntemleri bulunmakta ve teknoloji geliştikçe bu sorunlara da yepyeni tedaviler bulunacaktır. Peki, Saç Dökülmelerine Karşı Önlem Nasıl Alınır?

Saç Dökülmesinin Tedavi Yolları

Saç dökülmesi sorunlarını genelde erkekler daha sıklıkla yaşamaktadır. Kadınlar erkeklere göre daha az bu problemle karşılaşmaktadır. Genç adaylar yani 15-20 yaşlarında saçlarına bakım yapmadıkları zamanlarda saçın kalitesi azalarak ileri ki yaşlarında kel problemleriyle karşılaşmaları yüksek olacaktır. Kişiler saçlarının bakımsız, kalitesi olduğunu saçlardaki matlık, incelmeler, parlaklığını gidermiş ve şekil almada sıkıntı çeken adayların saçlarında sıkıntılar çıkmaya başlamıştır. Ancak bu problemleri yaşayan adaylar öncelikle saçının kalitesini arttırmak için H, B7, B12 vitamin grubunu kullanması gereklidir. Saçın kalitesini vitaminler belirlemektedir. Saçtaki vitamin eksikliği olan kişilerde daima bu problemleri görmek mümkündür.

Biotin Tedavisi İle Saç Köklerini Canlandırma

Saç problemlerini yaşayan adaylar Biotin tedavisiyle başlamaktadır. Biotin ilacı her zaman saçlardaki eksik vitaminleri tamamlayarak saça daha fazla vitamin vererek saçın kaliteli, parlaklığını yükselterek kelliği engellemiş olmaktadır. Ancak kel olan bireyler ise Biotin tedavisi ve hormon baskılayıcı tedavileri yaptırarak bu sorunlardan da kurtulmak mümkündür. Ancak bu saç dökülmesinin en çok erkeklerde görülmesinin en büyük sebebi ise erkeklerdeki DHT hormonu ile kronik bir hale gelmesi ile oluşmaktadır. DHT hormonu her zaman zararlı bir maddedir ve bu hormon sadece erkeklerde görülmektedir. DHT hormonu sadece 15-20 yaş grubundaki kişilerde görülerek saçlardaki kaliteyi azaltarak ve saç köklerine zarar vererek kelliğe sebebiyet vermektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın