Saç Nasıl Parlatılır

0

Saç Nasıl Parlatılır
Parlak ve güçlü saçlar her kadının hayalidir. Saç parlaklığı öncelikle saçın doğal nemini korumakla ilgilidir. Saçı yıkama ve şekillendirme aşamalarında alınan önlemlerle saç parlaklığını arttırmak mümkündür. Kullandığımız ürünler de saç parlaklığını etkiler.

Parlak Saçlar İçin Doğru Sıcaklık

Öncelikle duşta sıcak su kullanmaktan kaçınılmalıdır. Saçtaki doğal yağların yok olmasına neden olan şampuan ve saç bakım ürünleri kullanılmamalıdır. Daha çok doğal içerikli şampuanlar tercih edilmeli ve mutlaka saç kremi kullanılmalıdır.

Duştan sonra şekillendirme aşaması da saç parlaklığı için önemlidir. Yüksek ısıya maruz kalan saç kurur ve parlaklığını kaybeder. Saçlarımızı ısıdan korumak için geliştirilmiş ürünler mevcuttur. Bunlar tercih edilebilir. Saça yapılan her işlemde kontrollü olmak da önemlidir.

Doğru Saç Bakım Ürünleri Saçı Parlatır

Saça düzenli olarak yapılan bakım ve maskeler parlaklığı arttırır. Saç parlaklığı için hazırlanmış mağaza ürünlerini ya da aktarlardan temin edilebilecek doğal ürünleri kullanmak mümkündür. Bunun için saç tipine uygun ürünler seçilmeli, bu ürünler doğru şekilde ve doğru aralıklarla uygulanmalıdır.

Saça yapılan bakımda tercih edilen zeytinyağı, argan yağı, badem yağı, jojoba yağı gibi bazı doğal yağların parlaklığı arttırdığı bilinmektedir. Ayrıca keratin maske gibi maskeler de parlaklığa katkı sağlar.

Saç Parlaklığı İçin Doğru Beslenme

Saç parlaklığı için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da beslenmedir. Saçlarının parlak görünmesini isteyen her kadın beslenmesine dikkat etmelidir. Hangi besinlerin tüketildiği hem vücut hem de saç sağlığı açısından oldukça önemlidir.  Yumurta, avokado gibi besinler saç parlaklığı için çözüm olabilir. Bu besinleri doğru miktarda ve aşırıya kaçmadan tüketmek gerekir.

Vücudumuz sağlıklı olduğunda cildimiz parlar ve sağlıklı görünür. Saçlarımız da tıpkı cildimiz gibi sağlığımızı yansıtır. Sağlıklı olduğunda parlak ve canlı görünür. Sağlıklı olmayan saç ise çabuk kırılır, sönük, mat ve kötü bir görüntüye sahip olur. Bu konuda gerekli görüldüğü takdirde bir uzmana başvurulabilir ve destek alınabilir.

Özetle parlak bir saç için duş alma ve şekillendirme aşamasına özellikle dikkat edilmelidir. Sonrasında saçın ihtiyaç duyduğu ürünlerle yapılan bakım ile saç, içten ve dıştan saç desteklenmelidir. Doğru beslenme ve doğru yapılan bakımlar ile sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara sahip olmak mümkündür.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın