Trençkot Modası

0

Bahar aylarının vazgeçilmez giyim ürünlerinden biri olan trençkotlar her sene olduğu gibi yine popüler olmaya devam ediyor. İnsanların aşırı kalın ya da ince giyinmediği bahar günlerinde şık bir görünüm için tercih edebileceğiniz trençkotlar oldukça hoş bir görünüm sunuyor. Kadının kimliği ne olursa olsun trençkot modası her ortama ve her kadına yakışan bir giyim ürünüdür. İnce olmasının yanında bu ürünler içleri astarlı ve su geçirmez kumaşlardan yapılıyor. Bahar aylarında sürpriz bir şekilde ortaya çıkan yağmurlarda ıslanmamanız ya da güneşin artık teni yakmaya başlayan güneşinde yanmamanız için özel kumaşlar tercih ediliyor. İç astarı daha çok ekose kumaşlardan seçilen trençkot modellerinde farklı renk avantajları bulunuyor.

Trençkot Seçiminde Renk Avantajı

Trençkot almayı düşünenlere farklı renk seçimleri yapabilmeleri sağlanıyor. Krem rengi, kahverengi, lacivert, siyah, kırmızı ve diğer tüm canlı renklerde trençkot seçebilirsiniz. En çok tercih edilen renkleri krem ve kahve tonları olsa da modanın son dönemlerinde renkli ve cıvıl cıvıl trençkotlar da sıkça tercih ediliyor. Lacivert ve siyah gibi koyu renkler uzun süre güneş altında kaldığında solmaya neden olabiliyor. Bu nedenle seçimlerinizde krem ya da kahve tonlarını tercih etmek çok daha uygun bir seçim olabilir. Bu renkleri seçmenizi bir diğer avantajı da her türlü renk ve modelde ayakkabı ile kullanabilirsiniz.

Trençkot Seçiminde Beden Ölçüleri

Trençkot seçimi yaparken beden ölçülerinizin de büyük bir önemi var. Şık bir trençkot almak istiyorsanız mutlaka kendi beden ölçülerinizi dikkate alarak alış veriş yapmanız gerekiyor. Bedeninizden biraz büyük dahi dursa bu giyim ürünleri üzerinizden kaçıyor gibi bir izlenim yaratabilir. Bel oyumu, omuz genişliği ve kol genişliği gibi unsurlara dikkat etmeli ve üzerinize kalıp gibi oturan modelleri tercih etmelisiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın