Uzun Süreli İlişkilerin Formülü

0

Uzun Süreli İlişkilerin Formülü

Günümüzde artık ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar, hatta bazen aile arası ilişkiler bile oldukça sıkıntılı durumlara dönüşmekte. Bunun ise birden çok sebebi bulunmakta. Özellikle kadın – erkek ilişkilerinde ise yaş ve ya ilişkinin müddeti ne olursa olsun, sorunlar her geçen gün daha da büyümekte.

Birbirinize Güvenin

                Her ilişki bazı temeller üzerine kurulur. Bu temellerin belki de en başında güven duygusu gelir. İster maddi, isterse de manevi olsun, partnerine güvenemeyen insan, bu güvensizliğin vermiş olduğu huzursuzluğu ilişkisine de yansıtır. En kötüsü de haksız çıkmak korkusu ile bunu çoğu zaman partnerine  anlatamaz ve kendi içinde yaşamaya çalışır. Kendi içinize atmaktansa, bir an önce partnerinizle konuşun ve problemin çözümü için birlikte bir karar verin.

Ortak Noktalarınızı Keşfedin

Bir ilişki, duygusallık ve cinselliğin dışında vakit geçirmeyi içermiyor ise, zaten bir ilişki olarak adlanamayacağı gibi, çok da uzun süreli olmaz. Çünkü bir insan ile sadece duygusal ve cinsel konularda hem fikir olmak, bir süre sonra sıkılmanıza sebep olacaktır. Onun yerine her konuda olan ortak noktalarınızı bulun ve işin duygusal ve fiziksel kısmını aralara serpiştirin. İnanın bu çok daha etkili olacaktır.

“Heyecanı Kalmadı Artık” Klişesi

                Her ilişki ilk başlarında iki taraf içinde oldukça heyecan vericidir. Yeni birisi ile tanışmanın getirdiği o heyecan, yeni bir ilişki için olan heves vb. Bu heyecanlar üzerine kurulmuş bir ilişki, en geç 2 sene sonra bitecektir. Taraflardan birinin “heyecanı kalmadı” demesi, oldukça yakın bir ihtimaldi.

Birbiriniz Sevin

                Sevgi, saygı, sadakat, inanç ve daha birçok etken, sizi birbirinize bağlayacaktır. Gündelik heyecanlara kapılıp aşık oldum demektense, gerçekten ömrünüz boyunca sevmeye değer insanları bulun. Herkese hemen şans vermeyin, deneyin. Ama en önemlisi, kesinlikle sevin.

Paylaş

Yazar Hakkında

NLP Uzmanı & Yaşam Koçu

Bir cevap bırakın