Yağ eriten bazı ipuçları

0

Fazla kilolarımızdan kurtulmamızı sağlayacak galibiyetli bir perhiz uygulayabilmek için perhiz programını uzmanların önerileri istikametinde bünyemize uygun olarak oluşturmak gerekir.

Sıhhatli kilo vermek ve özellikle göbek bölgesinde bulunan yağları eritmek ayrı bir tasadır. İşte kilo verirken perhiz programlarınızda kesinlikle bulunması gereken yağ eriten bazı ipuçları.

Kilo vermek için gereksiniminiz olan ve yağlarınızı eritmek için yapacağınız tek şey yağlarınızı yakabilmek. Bunları yapabilmek gerçeğinde insanın psikolojik olarak kendini yağları eritmesine odaklaması ve ruh halinin tamamen hazır olmasıyla ilgili bir gidişattır.
Psikolojik olarak kendinizi yağ eritmeye hazırladıktan sonra, yağ olan bölgelerinizi elinizden geldiğince zorlayın. Nasıl mı? Misalin karın bölgenizdeki yağlarınızdan çok şikâyetçisiniz. Hepinizin bildiği gibi karın bölgelerinin yağlarını eriten atletik faaliyetler arasında mekik hareketi yer almaktadır.

Her gün perhiz programını uygularken ilk gün 20 mekik sürükleyerek, değişik gün bu rakamı 10 artırarak bir haftada çoğaldırarak bu egzersiz hareketini devam ettirmeniz, takribî olarak 2 ayda gözle görülür biçimde erime olduğunu size gösterebilir.

Bunun yanı gizeme perhiz programlarınıza ve beslenme listelerinize yağlı gıdaları katmamaya itina göstermelisiniz.

Kilo verme işini gözünüzde geliştirmeyin. Basitçe uygulayabileceğiniz bu usullerle zayıflayabilirsiniz. Sakız çiğneyin, spor yapmadan evvel yeşil çay için veya akşam yürüyüşlerinde yeşil çayınızı dostlarınızla yudumladıktan sonra, yürüyüş yapın. Bol, bol su harcayın.

Bunun yanı gizeme teknoloji özürlü olmaya davet edebiliriz. Misalin yemeklerini dışarıdan söylemek yerine konutunuzdan getirerek bir hareket yapmış olursunuz. Ya da asansör yerine merdivenleri kullanarak veya dükkanına araba ile gitmek yerine yürüyüş yaparak gitmek gibi bir hayli mevzuda kendinizi kısıtlayarak spora eğilimli bir hale alıştırabilirsiniz, kendinizi.

Deniz mahsulleri harcayın, mevsiminde olan yetişen tüm meyve sebzelere ağırlıklı olarak beslenme listenize dâhil edin. Bu biçimde yapılan perhiz menüleri ve yemekleri sıhhatli kilo verdirerek, bunu atletik faaliyetlerle takviyelerseniz, sıhhatli bir hayata tutunmuş olursunuz. İleride doğabilecek bir hayli hastalığı yasakladığınız gibi, zayıflayarak istediğiniz forma kavuşabilirsiniz.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın