Yaz geçmeden forma girmenin 9 kolay yolu

0

Yeni alınan kilolar, bedende kahverengi yağ dokusu olarak birikir. Bu kahverengi yağ dokuları ise beden tarafından süratle yakılabilen yağlardır. Bu sebeple yeni alınan kilolar, süratli bir biçimde verilebilir. Şayet sizde yaz boyu aldığınız yeni kilolarınızdan hemen kurtulmak istiyorsanız bu nasihatleri uygulayabilirsiniz.
KAHVALTIYI ASLA SIÇRAMAYIN
Kilo vermek ismine yapılan en büyük yanılgılardan biri kahvaltı yapmamaktır. Oysaki sabahları protein sızılıklı olarak yapılan kahvaltı sizi gün boyu dinamik meblağ. Bunun dışında iyi bir kahvaltı yaparsanız öteki öğünlerde çok fazla acıkmazsınız.
ÖĞÜN SIÇRAMAMAYA İTİNA GÖSTERİN
Gün içerisinde ne kadar yoğun olursanız olun asla öğün sıçramayın. Zira öğün sıçradığınız karnınızı doyurmak için çoğu zaman bisküvi gibi kalorili besinlere yönelirsiniz. Bu sebeple her öğün bir şeyler yemeye dikkat edin.

DUYGULARINIZI GÖRE BESLENMEKTEN KAÇININ
Pek çok insan asaplıyken ya da çok mutlu olduğundan yemek yemek lüzumu dinler. Şayet kilo vermek istiyorsanız bu stil duygularla başa çıkmayı bilmelisiniz.
SIHHATSİZ ATIŞTIRMALIKLARDAN UZAK DURUN
Konutta canınız bunaldığında eliniz büyük boy bir cipse ya da hazır bir keke gidiyorsa konutunuza bu stil mahsuller almamaya dikkat edin. Zira sıhhatsiz atıştırmalıklar hemen kilo almanıza neden olur.
HAZIR GIDALAR YERİNE KONUT YAPIMI MAHSULLER HARCAYIN
Bir şeyler atıştırmak istediğiniz de ya da canınız tatlı sürüklediğinde hazır gıdalar harcamak yerine konutta kendi hazırladığınız yiyecekleri harcayabilirsiniz. Konutta kendiniz için taze meyvelerden smoothie yapabilirsiniz. Ya da kuru meyveler harcayarak tatlı krizlerini bastırabilirsiniz.
SEBZE VE MEYVE TÜKETİMİNİ ARTIRIN
Sebze ve meyveler kan şekerini tertip eden özelliklere sahiplerdir. Aynı zamanda muhakkak porsiyonlarda harcanan sebze ve meyveler, uzun vakit tok kalmayı sağlayarak fazla yemeye mani olur.
DIŞARIDA YEMEK YEMEYİN
Şayet dostlarınızla dışarı çıkacaksanız konutunuzda yemek yemeye ve buluşmaya tok karnına gitmeye itina gösterin. Zira dışarı perhizinize uygun yiyecekler bulamayabilir ve kilo almanıza neden olan yüksek karbonhidratlı besinler yemek zorunda kalabilirsiniz.

HAREKET EDİN
Gün içerisinde olabildiğince hareket etmeye çalışın. Bunun için muhakkak hareketler yapmanıza gerek yok. Beğendiğiniz şarkılardan oluşan bir müzik listesi hazırlayarak kendi kendinize dans edebilirsiniz.
ALIŞVERİŞE KARNINIZ TOK ÇIKMAYA ÇALIŞIN
Uzmanların en ehemmiyetli tekliflerinden biri özellikle market alışverişe tok karnına çıkmaktır. Aç karnına markete gidildiğinde yanılgılı alışverişler yapılarak reelinde çokta zorunlu olmayan yiyecekler harcanıyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın