Yaz Tatili İçin Bavul Nasıl Hazırlanır

0

 

Tatil, çalışma süresine dinlenmek için insanların kendine ve sevdiklerine ayırdığı zamandır. Öncelikle herkes tatil yapmak ister. Sıkıntılardan, yorgunluktan bir süre uzak kalıp kendine zaman ayırmayı her insan tabi ki ister. Bu yüzden işlerini ayarlayıp yaz ya da kış tatilleri yapılır. Gidilecek yere ve mevsime göre de bavul hazırlanması gerekir.

 

Yaz Tatilinde Bavulda Olması Gerekenler

 

Eğer yazın tatil yapmak isteniyorsa ona göre bavul hazırlanmalıdır. Denizde güneşlenecek birisi için tabi ki bikini, mayo, deniz elbisesi gereklidir. Bunların sayısı ve çeşidi kişiye bağlıdır. Güneş kremi vücut için unutulmaması gerekenler arasındadır. Güneş yanıkları ve lekelerine karşı sadece deniz de değil gezerken de güneş kremi kullanılmalıdır. Kişisel bakım için diş fırçası, havlu, şampuan, jilet gereklidir. Kişinin özel olarak kullandığı eşyalar varsa onlar da bavula koyulmalıdır. Gün içinde gezerken giymek için kadınlar yanına şort, etek, elbise, sandalet, çanta, şapka almalıdır.

 

Eğer akşam yemeğe ya da eğlenmeye bir yerlere gidilecekse yanına gece elbisesi gibi daha şık elbiseler, çantalar almalıdır. Erkekler de şort, tişört, ayakkabı, pantolon, kemer, şapka bulunmalıdır. Başka önemli olan şey ise tıraş makinesidir. Her zaman temiz ve hoş görünmeye dikkat edilmesi gerekir. Tabi ki hem kadınlar hem de erkekler yanlarına pijama, iç çamaşırı, çorap, terlik almalıdır. Bu bahsedilenler genel olarak kıyafet ve kişisel bakım ürünleridir. Bir de bunların yanında telefon şarj aleti, fotoğraf makinesi, cüzdan, güneş gözlüğü de bavulda bulunması gerekir.

 

Özellikle fotoğraf makinesi gezilen yerleri ölümsüzleştirmek için mutlaka tercih edilmelidir. Böylece anılar daha canlı tutulmuş olur. Tatilde ailenin yanında bebek var ise onun için gerekli kıyafetler, şapkalar alınmalıdır. En önemlisi de bebek bezi, kremleri, şampuanları özel olarak tercih edilmelidir. Bu sayılanlar olmazsa olmazlardır, bunlar bavulda unutulmamalıdır.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın