Yoğurt Ve Maydanoz Kürü

0

Yoğurt Ve Maydanoz Kürü | Hızlı Yağ Yakan Zayıflama Kürleri

 

Sağlıklı beslenme ve zayıflamanın ilk altın kuralı öncelikli olarak düzenli bir beslenme biçimidir. Düzenli beslenmeden kasıt ise bir gün içinde alınan öğünlerde düzenli olarak protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral dengesinin bulunmasıdır. Bu besin ögelerinin hepsi vücut için elzem olan besinler olup yeni hücrelerin oluşması için hücre bölünmesinin desteklenmesi, hücrelerin onarılması ve yenilenmesi, vücutta sinir ve sindirim sisteminin gelişmesi için mutlaka gereklidir.

 

Bu besinler ise yalnızca doğal gıdalardan alınmakta ve her vücudun ve metabolizmanın ihtiyaçlarına göre belli oranlarda alınmalıdır. Bu amaçla da beslenme şekline ve öğünlere dikkat edilmeli alınan gıdaların ne içerdiği ve ne kadar içerdiği iyi bilinmelidir. Vücutta dengeli ve doğal beslenmenin yanı sıra egzersiz yapmamaktan ya da fazla yağlı beslenmeden dolayı oluşan bölgesel yağlanmalara karşı da bazı formüller geliştirilmiş ve günlük olarak uygulanan diyet yanı sıra kür olarak adlandırılan bu karışımlar da belli sıklıklar ile yağ yakmak için tüketilmelidir.

 

Yağlanmaya Karşı Yoğurt Kürü Tarifi

 

Yağsız yoğurt vücudu sıkılaştırmak için ve yağ yakmak için kullanıldığı bilinen doğal bir üründür. Yağlanmaya karşı kullanılacak olan yoğurt kürü tarifi için aşağıdaki malzemeler hazırlanmalı ve karıştırılmalıdır.

 

Yoğurt kürü için işte gereken malzemeler;

 

– 5 yemek kaşığı yoğurt (yarım yağlı ya da light tercih edilmelidir)

– 1 avuç yıkanmış, ayıklanmış, rendelenmiş maydanoz

– 1 tutam kurutulmuş biberiye

– 2 yemek kaşığı limon suyu

 

Malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra tavsiye olarak yatmadan bir saat ya da yarım saat önce tüketilmelidir ve yanında bir bardak su haricinde başka hiçbir yiyecek ya da içecek tüketilmemelidir. Bu kürü düzenli olarak her gece yatmadan önce tükettiğinizde göbek ve basen bölgesinde meydana gelen yağlanmalar üzerine gözle görülür etkisini fark edecek ve de aynı zamanda sıkılaştığınızı hissedeceksiniz

 

Mucizevi Maydanoz Kürü

 

Maydanoz da bir diğer yağ yakıcı bitki olup birçok besin ile kullanılması durumunda da yağ yakıcı etkisinin devam ettiği bilinmektedir. Maydanozun çiğ ve taze olarak kullanımı her zaman daha etkili olup her mevsim bulunabilen bir yeşillik olması ve ucuz olması da büyük bir avantajdır. Diyet ve sağlıklı beslenme öğünlerinde de oldukça fazla yere sahip olan maydanoz da bu yağ yakıcı kür ile kısa sürede sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Maydanoz kürü için işte gereken malzemeler;

 

– Yarım demet yıkanmış ve kıyılmış maydanoz

– 1 adet limon suyu

-1 bardak mineralli su

 

Maydanozlar ince ince kıyıldıktan sonra maden suyunun içine atılır ve limon üzerine sıkılır. Bir shaker yardımı ile iyice karıştırılan bu kürün sabahları aç karnına içmesi tavsiye edilir. Düzenli kullanımda yağ yakmaya oldukça büyük etkisi bulunan bu kür hem pratik şekilde hazırlanır hem de oldukça sağlıklıdır.

bu makalede ilginizi çekebilir “1 Haftada 3,5 Kilo Vermeyi Garanti Eden Diyet Programı

 

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Bir cevap bırakın